امروز : پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۶

در جلسه انجمن اسلامی بازار مطرح شد بازاریان کاندیداهای مجلس را محک می‌زنند

ایسنا/اردبیل رئیس انجمن اسلامی بازار و اصناف اردبیل گفت: بازار همچون سال‌های گذشته در عرصه انتخابات مجلس ورود پیدا می‌کند تا با محک و ارزیابی کاندیداها مردمی‌ترین آنها را برگزیند.
در جلسه انجمن اسلامی بازار مطرح شد بازاریان کاندیداهای مجلس را محک می‌زنند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۲ |
کد خبر : ۹۲۲۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سعید ایرانی جم در جلسه اصناف و بازاریان اردبیل و جمع مطالبه‌گران اظهار کرد: اصناف و بازار در این عرصه سیاسی و اجتماعی نه تنها صحنه را خالی نمی‌گذارد بلکه نسبت به انتخاب مردم بی‌تفاوت نخواهد بود و با خرد جمعی شایستگان را راهی پارلمان ملی خواهد کرد.

وی انجمن اسلامی بازار و اصناف را پایگاه مردمی دانست و خاطرنشان کرد: ما قصد نداریم پشت پرده و یا چشم بسته لیست ارائه کنیم بلکه با ارزیابی نقاط ضعف و قوت کاندیداها بدون توجه به حزب و یا تشکیلات سیاسی تلاش می‌کنیم تا افراد شایسته و توانمند راهی مجلس شوند تا به نمایندگی از مردم اردبیل بتوانند از حق و حقوق اهالی دفاع کنند.

رئیس انجمن اسلامی بازار و اصناف اردبیل بیان کرد: امروز هر بلایی سر ما می‌آید به خاطر عدم مطالبه‌گری تک تک افراد جامعه ماست که ضرورت دارد خواسته‌های شخصی و فردی خود را کنار بگذاریم و به عنوان یک رسالت با دور هم نشستن نسبت به انتخاب سه نماینده شایسته برای حضور در بهارستان اقدام کنیم.

ایرانی جم اضافه کرد: تنها راه نجات شهر اردبیل از مشکلات و گرفتاری‌های کنونی توجه به اصل همگرایی در پیشبرد اهداف، برنامه‌ها و بیان مطالبات عمومی است که ما در قالب 20 کمیته در انجمن اسلامی بازار و اصناف در سال‌های اخیر سعی کردیم با دعوت از استاندار، نمایندگان و مدیران اجرایی بحث مطالبه‌گری حرفه‌ای را دنبال کنیم.

وی جایگاه مجلس را در عرصه قانونگذاری و نظارت یادآور شد و گفت: ما نماینده‌ای می‌خواهیم که با قدرت، جسارت و تخصص در کمیسیون‌های مجلس و صحن علنی مدافع حق و حقوق مردم باشد و زمینه اعتلای استان اردبیل را در همه ابعاد فراهم آورد.

رئیس انجمن اسلامی بازار و اصناف اردبیل به فرآیند این انتخاب در جلسات متعدد انجمن اسلامی اصناف و بازاریان اشاره کرد و افزود: با فراخوانی که منتشر کردیم از همه کاندیداها بدون خط کشی سیاسی دعوت می‌کنیم تا وارد جرگه ابراز وجود و اظهارنظر اعضای مطالبه‌گران شوند تا در نهایت از بین این کاندیداها براساس فرم‌های تعیین شده امتیازدهی 24 نفر انتخاب شده و در جلسات متعددی که اعضای مطالبه‌گران در قالب کمیته‌های مختلف حضور خواهند داشت به صورت فردی در 32 دقیقه مطالب خود را ارائه کنند تا اعضا در 12 آیتم به آنها نمره داده و در نهایت هر فردی که از مجموع 100 امتیاز بیشترین امتیاز را دریافت کند به مرحله بعد راه یابد.

به گزارش ایسنا، ایرانی جم ادامه داد: در سوالات مطرح شده علاوه بر اعلام مشخصات و تحصیلات کاندیداها دیدگاه آنها در مورد تحولات فرهنگی و اجتماعی، مسایل روز جامعه، مشکلات اقتصادی، فساد اداری، کارآمدی و ناکارآمدی، ابرچالش‌‌های پیش رو و ... مطرح شده که کاندیداها با پاسخ به این سوالات به صورت سخنرانی مورد ارزیابی و سنجش مطالبه‌گران قرار خواهند گرفت.

وی در پایان بیان کرد: از بین 24 کاندیدای شاخص در نهایت در فرآیند مشخص شده سه کاندیدا معرفی خواهند شد تا با ارزیابی عموم مردم در روز رای‌گیری این سه نفر به عنوان لیست انجمن اسلامی بازار و اصناف در سبد رای مردم قرار گیرند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید