امروز : چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
خطاب به ترامپ

تاریخ، تمدن و فرهنگ بزرگ ایران زمین یک شبه به وجود نیامده که یک شبه از بین برود

مجید قاضی‌پور مدیر مسئول و صاحب امتیاز نشریه جامعه آزاد نوشت: آقای ترامپ تاریخ بزرگ ایران زمین یک شبه به وجود نیامده که یک شبه بتوانید آن را با بمب از بین ببرید.
تاریخ، تمدن و فرهنگ بزرگ ایران زمین یک شبه به وجود نیامده که یک شبه از بین برود
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۸:۳۴ |
کد خبر : ۹۴۶۳ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مجید قاضی پوردر اینیستاگرام majidghazipour@ نوشت: ترامپ ایران را تهدید کرده که اگر بخواهد انتقام سردار قاسم سلیمانی را بگیرد 52 نقطه فرهنگی ایران را نابود خواهد کرد.

ترامپ باید بداند که تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی نه یک روزه به وجود آمده و نه مثل خود آمریکا حدود 300 سال سابقه کشور شدن را داشته باشد و یا نه مثل کل قاره آمریکا حدود 700 سال قدمت داشته و توسط کریستف کلمب کشف شده باشد.

حداقل تاریخ ایران آنهم فقط بخواهیم تاریخ شهر تهران را مثال بزنیم به 7 هزار سال قبل باز می گردد.

ایران بزرگ امروز در طول تاریخ به نام پرشیای بزرگ یا پارس بزرگ نامیده شده که تاریخ و فرهنگ باشکوه ایران زبانزد تمام تاریخ نویسان و پژوهشگران دنیا است.

هگل، ایرانیان را نخستین ملت تاریخی و شاهنشاهی ایران را اولین امپراتوری تاریخ دنیا می‌داند. و ایرانیان در طول تاریخ از پیشتازان علم و تمدن و فرهنگ در دنیا بوده‎اند.

آقای ترامپ تمدن، فرهنگ و تاریخ ایران یک شبه به وجود نیامده است که بتوان با ی حمله یک شبه آن را از بین برد.

البته برخی حکمران ما خود مدت زمانی است که به حذف فرهنگ و تاریخ شاهنشاهی ایران اقدام کرده‎اند ولی هنوز موفق به این کار نشده‎اند و در یک صورت می شود هویت، تاریخ و فرهنگ تاریخی یک ملت را از آن گرفت و آن هم زمانی است که مردم را از خواندن کتاب و گذشته تاریخی خود دور کرد.

هر کس در این راه موفق شود به راحتی می تواند هویت تاریخی مردم آن کشور را از آنها بگیرد و صاحب تاریخ و هویت تاریخی آن ملت و حتی شخصیت های آن کشور شود.

و با تنبلی مسئولین ما برخی کشورها مدعی تاریخ شده اند و آنرا مصادره کرده اند.

مانند ثبت چوگان، قهوه خانه، موسیقی عاشقلر، نان لواش، بادگیر، یلدا، موسیقی بخش هایی از ایران و حتی جنگل های هیرکانی را کشورهای همسایه به نام خود ثبت کرده اند و نوروز را مشترکا" توانسته ایم به نام خود ثبت کنیم.

خلاصه ترامپ اگر می خواهد فرهنگ ما را نابود کند با بمباران و تخریب آثار و مکان های فرهنگی نمی شود ترامپ تنها می تواند با روش حکمران متحجر ما همراه شود که به مردم و فرزندان ایران اجازه نگاه کردن به تاریخ و فرهنگ خودمان را ندهد البته تحقیق و خواندن کتاب و کسب اطلاع از گذشته تاریخی برای ما ایرانیان بی حال امروزه خیلی سخت شده است.

یک کلام اگر در مورد تاریخ و فرهنگ خودمان نخوانیم این دیگر کشورها هستند که فرهنگ ما را تصاحب می کنند و هر چیز خوب فرهنگ را برمی دارند و هرچه بد را برای ما می گذارند.

فرهنگ و تاریخ ایران بزرگ در آسمان تاریکی دنیا می درخشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید