امروز : چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵

جوانان آمریکایی موتور محرک کمپین انتخاباتی برنی ساندرز

کمپین انتخاباتی برنی ساندرز اعلام کرده تعداد هواداران جوان ثبت نام کرده در ستاد انتخاباتی او از مجموع جوانان ستادهای باراک اوباما و هیلاری کلینتون هم فراتر رفته است.
جوانان آمریکایی موتور محرک کمپین انتخاباتی برنی ساندرز
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۸ |
کد خبر : ۹۵۲۰ |
سیاسی
 
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از بی بی سی، در فاصله اندک باقی مانده تا آغاز انتخابات درون حزب دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد برگزیده در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، شمار افراد جوان ثبت نام کرده در کمپین انتخاباتی «برنی ساندرز» افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس این گزارش، چهار سال پیش وقتی مشخص شد دبیرخانه ملی حزب دموکرات در جریان انتخابات مقدماتی درون این حزب تلاش کرده هیلاری کلینتون را مقبول‌تر از برنی ساندرز جلوه دهد بسیاری از جوانان حامی برنی ساندرز به قدری عصبانی شدند که گفتند اگر شده به نامزد جمهوریخواه رأی خواهند داد اما هیلاری کلینتون هرگز!

در پاییز همان سال (۲۰۱۶) وقتی دونالد ترامپ موفق به شکست هیلاری کلینتون شد خیلی از دموکرات‌ها و چپ‌های مترقی‌خواه گفتند اگر برنی ساندرز نامزد نهایی حزب دموکرات شده بود شاید باراک اوباما ناچار نمی‌شد کلید کاخ‌سفید را به یک غیرخودی تحویل دهد.

اما اکنون در آستانه آغاز رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برنی ساندرز توانسته با کسب بیشترین کمک مالی به ستاد انتخاباتی‌اش، خود را به عنوان جدی‌ترین نامزد مقبول جوانان آمریکا معرفی کند. آن هم دقیقاً در همان ایامی که دونالد ترامپ باید نگران محتوای جلسات استیضاح باشد.

دوگانه ترامپ-ساندرز اگر چه برای بسیاری از دموکرات‌های میانه‌رو همچنان غیرقابل تصور است و بخش بزرگی از دموکرات‌های میانسال شانس جو بایدن را در برابر دونالد ترامپ بیشتر از هر کاندیدای دیگری می‌دانند اما کمپین انتخاباتی برنی ساندرز اعلام کرده تعداد هواداران جوان ثبت نام کرده در ستاد انتخاباتی او از مجموع جوانان ستادهای باراک اوباما و هیلاری کلینتون هم فراتر رفته است.

به همین علت رسانه‌های آمریکا در یک هفته گذشته گزارش‌های اختصاصی درباره برنی ساندرز و کارزار انتخاباتی او منتشر کرده‌اند تا شاید این بار همچون سال ۲۰۱۶ متهم به کم‌توجهی و یا فرق گذاشتن میان نامزدهای اصلی دموکرات نشوند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید