امروز : چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها تخلف است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها تخلف بوده و با برخورد قانونی روبه رو می‌شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه کاندیداها تخلف است
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۲ |
کد خبر : ۹۵۲۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حجت‌الاسلام حسین درویشیان ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: به همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌کنم که نظارت کرده تا از امکانات دولتی در له یا علیه کاندیدایی یا در وقت اداری برای تبلیغ استفاده نشود و گزارشات مستند به مرجع قضائی فرستاده می‌شود.

درویشیان گفت: یکی از مأموریت‌های سازمان بازرسی در همه انتخابات‌ها این بوده که هیچ کارمند دولت در هر سطحی نباید از امکانات دولتی و یا در وقت اداری له یا علیه کاندیدایی اقدام کند.

درویشیان با اشاره به ظرفیت منابع طبیعی و جنگل‌های کشور، تصریح کرد: حفظ محیط زیست که یکی از بخش‌های آن جنگل است، بسیار مهم بوده و اینکه کشور ما نسبتاً خشک است، باید این میزان جنگلی که داریم را صیانت کنیم. بیشتر از اراضی غیر جنگلی باید به اراضی جنگلی توجه شده و اجازه سوءاستفاده و تصرف، تخریب و تغییر کاربری جنگل را ندهیم.

وی افزود: این مهم در کنار سایر موضوعات حوزه اراضی، از اولویت‌های سازمان بازرسی و کشور است.

درویشیان گفت: هر اقدام صیانتی لازم برای حفاظت از جنگل‌ها انجام خواهد شد و نباید به هیچ دستگاه و شخص حقیقی و حقوقی اجازه داده شود که با هر بهانه و دور زدن قانون، تصرفی انجام دهد.

رئیس سازمان بازرسی کشور محیط زیست را سرمایه ملی کشور دانست و اظهار کرد: باید از این سرمایه ملی به خوبی صیانت کرد.

درویشیان گفت: ما در حوزه دریا خواری، کوه خواری، زمین خواری، جنگل، حریم رودخانه‌ها که بعضاً مورد تعدی قرار گرفته اقدام کردیم. در بحث سیل ابتدای سال چند استان نیز یکی از موضوعات جدی، عدم توجه مسئولین آن زمان در صیانت از بسترها و تصرفات بود که باعث خرابی‌ها و آسیب‌ها شده بود.

درویشیان در پاسخ به سوالی پیرامون قرار گرفتن برخی کارخانه‌های شن و ماسه در بستر رودخانه‌ها، عنوان داشت: مردم باید به رفع چنین مواردی کمک کنند و همچنین اگر در موعود گزارشی از ایجاد کارخانه‌ها در بستر ارائه شود، جلوی این کار از ابتدا گرفته شده و باید پیشگیری به عدم ایجاد چنین مشکلاتی پیش از نیاز به رفع شکل بگیرد.

وی ابراز داشت: حتماً بازرسی استان به این مورد ورود پیدا کرده و پیشنهادات سازمان بازرسی لازم الاجرا بوده و ضمانت اجرایی در قانون پیش بینی شده و بررسی و پیگیری انجام خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید