تاکید صالح و الکاظمی بر برگزاری انتخابات زودهنگام و تعقیب بقایای داعش

رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در یک نشست مشترک درباره تحولات اخیر این کشور رایزنی و بر لزوم برگزاری انتخابات زودهنگام و شفاف و نیز تعقیب بقایای داعش تاکید کردند.
تاکید صالح و الکاظمی بر برگزاری انتخابات زودهنگام و تعقیب بقایای داعش
جمعه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۲۰:۵۱ |
کد خبر : ۱۰۸۳۶ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس جمهور عراق روز پنجشنبه با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور در بغداد دیدار کرد.

 در بیانیه منتشر شده از سوی دفتر اطلاع‌رسانی رئیس جمهور عراق آمده است که دو طرف درباره اوضاع سیاسی، امنیتی، بهداشتی و اقتصادی این کشور رایزنی و بر لزوم برگزاری انتخابات زودهنگام و شفاف تاکید کردند.

رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در این نشست مشترک بر ضرورت تداوم تعقیب بقایای تروریست‌ها، ادامه پیروزی‌های نیروهای امنیتی کشور، حفظ دستاوردهای محقق شده و تحکیم امنیت در همه شهرها نیز تاکید کردند.

بنا بر این گزارش، بررسی راه‌های مقابله با کرونا ویروس، حمایت از کادر پزشکی و بهداشتی و همچنین بررسی راهکارها و اقدامات انجام شده برای خروج از بحران اقتصادی با کاهش هزینه‌های دولت، افزایش منابع دولتی و تقویت اصلاحات در کشور از دیگر محورهای این دیدار بود.

دو طرف همچنین بر اهمیت تقویت روابط میان دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان و لزوم حل مشکلات مالی به نحوی که تضمین کننده حقوق قانونی شهروندان باشد، تأکید کردند.

در این جلسه همچنین تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و نقش محوری عراق در تحکیم امنیت، صلح و ثبات در منطقه مورد بحث قرار گرفت.

همچنین صالح در دیدار جداگانه با فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق درباره اهمیت تسریع در تصویب اصلاحیه قانون دادگاه عالی فدرال، برگزاری انتخابات زودهنگام و تمهیدات لازم برای آن گفتگو و رایزنی کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید