امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۶

ترامپ از درخواست عدم مداخله در انتخابات انگلیس "مطلع" است

به گفته یک مقام آمریکایی،‌ دونالد ترامپ "به خوبی" از درخواست بوریس جانسون برای دور ماندن از انتخابات بریتانیا در جریان سفر آتی به لندن برای شرکت در نشست ناتو "مطلع" است.
ترامپ از درخواست عدم مداخله در انتخابات انگلیس "مطلع" است
شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۲ |
کد خبر : ۹۰۹۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ یک مقام ارشد آمریکایی به خبرنگاران گفت: «او به خوبی از این مساله مطلع است.. او همچنین شخصا بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا را دوست دارد اما به خوبی با خبر است که نباید وارد انتخابات دیگر کشورها شود.»

دولت آمریکا هنوز برنامه‌ای برای دیدار دوجانبه میان ترامپ و جانسون در نشست ناتو اعلام نکرده است اما این مقام گفت که کاخ سفید "در حال تهیه لیست" نشست با رهبران خارجی است و به محض آماده شدن اطلاع‌رسانی می‌کند.

این مقام در پاسخ به اینکه اگر دیداری میان ترامپ و نخست‌وزیر بریتانیا انجام نشود، به دلیل ارتباط آن با درخواست جانسون خواهد بود یا خیر گفت: «ما هنوز روی این مساله کار می‌کنیم.» ترامپ از دوم تا چهارم دسامبر (۱۱-۱۳ آذرماه) برای شرکت در نشست رهبران ناتو به لندن می‌رود.  

نخست‌وزیر بریتانیا در آستانه انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر، جمعه از "متحدان و دوستان" کشورش خواست تا در "کمپین‌های انتخاباتی یکدیگر مداخله نکنند". جانسون به رادیو ال‌بی‌سی (LBC) گفت: «زمانی که شما دوستان و متحدان نزدیکی چون آمریکا و بریتانیا را دارید، بهترین چیز این است که هیچ کدام از این‌ها در انتخابات یکدیگر مداخله نکنند.»

سیاستمداران بریتانیایی، ترامپ را به تلاش برای مداخله در انتخابات آتی این کشور متهم می‌کنند چرا که او پیشتر درباره انتخابات این کشور نظر داده و ماه اکتبر گفته بود، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر برای بریتانیا "بسیار بد" خواهد بود و جانسون باید با نایجل فاراژ، رهبر حزب بریگزیت توافق کند.

انتظار می‌رود ترامپ در جریان سفرش درباره "ادامه‌ چالش‌هایی که ناتو با آن‌ها روبرو می‌شود" شامل هزینه‌های دفاعی، امنیت سایبری،‌ فضا، چین و روسیه بحث و رایزنی کند. این مقام آمریکایی افزود: «رئیس‌جمهوری آمریکا به قوی‌ کردن ناتو متعهد است و برای همین است که او تا این حد روی ترغیب تمامی متحدان برای اجرای تعهداتشان به افزایش هزینه‌های دفاعی تاکید دارد.»

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید