امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۲

انتخابات پارلمانی کرواسی در سایه کرونا

در بحبوحه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، مردم کرواسی امروز (یکشنبه) پای صندوق‌های رای رفتند تا در انتخابات پارلمانی شرکت کنند.
انتخابات پارلمانی کرواسی در سایه کرونا
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۰ |
کد خبر : ۱۰۶۰۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، انتظار می‌رود که این انتخابات پیروز مشخصی نداشته باشد و هیچیک از کاندیداهای حزب حاکم محافظ کار یا احزاب اپوزیسیون موفق نشوند اکثریت را در پارلمان ۱۵۱ کرسی به دست بیاورند.

این بدان معناست که حزب تازه تاسیس جناح راستی به رهبری یک خواننده مردمی می‌تواند نقش کلیدی در دولت آتی این کشور بازی کند. بر اساس نظرسنجی‌ها، جنبش وطن میروسلاو اسکورو با وجود خشم مردمی از برخی از اقدامات سختگیرانه و دیدگاه‌های ناسیونالیسی وی در مقام سوم قرار گرفته است.

انتظار می‌رود که حزب اسکورو بتواند آرا را از حزب اتحاد دموکراتیک کرواسی برباید که از زمان استقلال این کشور در ۱۹۹۱ زمام امور در کرواسی را در دست دارد.

کرواسی با ۴.۲ میلیون جمعیت به شدت تحت کنترل است و حدود ۱۱۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا مرده و ۳۱۰۰ تن نیز مبتلا شده‌اند.

همچنین ۳.۸ میلیون تن در این کشور واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند اما تحلیلگران می‌گویند ترس از ابتلا ممکن است آنها را از حضور در حوزه‌ها بازدارد. به رای دهندگان همچنین گفته شده که برای رای دادن حتما از ماسک استفاده کنند و با خود خودکار بیاورند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید