امروز : پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷

بدن روزانه به چه میزان کالری نیاز دارد؟

بدن ما برای سالم ماندن، به مقدار ثابتی غذا نیاز دارد. همه عملکردها در بدن به مواد مغذی مثل ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، مواد معدنی و چربی‌ها که غذاها برای ما فراهم می‌کنند، بستگی دارد. این مواد مغذی باید همگی بخشی از رژیم غذایی روزانه ما را تشکیل دهند تا مطمئن شویم سیستم ایمنی می‌تواند با میکروارگانیسم‌ها مبارزه کند و سایر سیستم‌های بدن، در سطح سلولی، کار خود را به درستی انجام می دهند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از مردم با آن روبه‌رو هستند این است که نمی‌دانند روزانه چه میزان غذا باید مصرف کنند.
بدن روزانه به چه میزان کالری نیاز دارد؟
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۶:۵۶ |
کد خبر : ۵۵۲۴ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از رد اوربیت، علاوه بر شمردن میزان کالری، چیزهای مهم دیگری هم هست که باید در رژیم غذایی درنظر گرفته شود. فاکتورهای زیادی باید با هم در تعادل باشند؛ جنس، وزن و هدف شما از مدیریت وزن و همینطور سطح فعالیت شما همگی نقش مهمی در تعیین میزان کالری دریافتی دارند. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید مقدار مناسب کالری روزانه را تعیین کنید و برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، چه فاکتورهای دیگری را باید مد نظر قرار دهید.

توصیه‌های کلی برای جذب کالری روزانه

مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده و به طور کلی پیشنهادات ذیل در این زمینه مطرح شده‌اند:

به زنان پیشنهاد می‌شود روزانه از رژیم غذایی استفاده کنند که حاوی ۲۰۰۰ کالری انرژی باشد

به مردان نیز توصیه می‌شود روزانه از رژیم غذایی استفاده کنند که حدودا حاوی ۲۵۰۰ کالری انرژی باشد.

مردان در مقایسه با زنان، معمولا ساختار بدنی بزرگ‌تری دارند و به همین دلیل به آن‌ها توصیه می‌شود کالری بیشتری دریافت کنند. با این حال فاکتورهای بسیاری هم وجود دارد که می‌توانند این بایدها و نبایدها را تغییر دهند.

به عنوان مثال، فرد چاقی که سعی دارد وزن کم کند، باید انرژی دریافتی روزانه خود را ۵۰۰ کالری کاهش دهد تا ظرف یک هفته نیم کیلوگرم وزن کم کند. با این وجود، این روش تضمینی برای کاهش وزن نیست. زیرا اگر میزان کالری دریافتی شما از میزان انرژی که مصرف می‌کنید بیشتر  باشد، وزن اضافه می‌کنید. وقتی حالت معکوس صدق کند، دچار کاهش وزن می‌شوید.

از سوی دیگر وقتی فردی با دنبال کردن یک برنامه بدنی سخت، شروع به افزایش توده ماهیچه‌ای می‌کند، باید میزان کالری روزانه خود را افزایش دهد.

تمرین‌های بدنی شدید مصرف انرژی را افزایش می‌دهند  و این به آن معنی است که بین میزان کالری دریافتی و انرژی مصرفی شما، شکافی به وجود می‌آید. اگر این فرد دریافت کالری روزانه خود را  افزایش ندهد، به جای افزایش وزن به شکل توده ماهیچه‌ای، وزن از دست می‌دهد.

فاکتورهای مهم دیگری که باید در نظر بگیرید

بیشتر افراد- بخصوص اگر بخواهند لاغر شوند- نگران مقدار کالری هستند که هر روز مصرف می‌کنند. هرچند توجه به جذب میزان کالری روزانه ضروری است، اما چه برای کاهش وزن و چه برای حفظ یک وزن سالم، دیگر فاکتورها را هم باید در نظر داشت.

ارزش غذایی موادی که مصرف می‌کنید یکی از این فاکتورهاست. یک پاکت شیرینی که ۲۰۰ کالری به بدن شما انرژی می‌رساند کاملا متفاوت است با یک بشقاب سبزیجات که آن هم ۲۰۰ کالری انرژی دارد. شیرینی‌ها هیچ ماده مغذی حیاتی را به بدن شما نمی‌رسانند، در حالی که سبزیجات مواد معدنی، ویتامین‌ها، آمینواسیدها و حتی چربی‌های سالم مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند.
بنابراین در مقایسه با شکر و افزودنی‌های مصنوعی که در شیرینی‌ها به کار می‌روند، ارزش غذایی بالاتری دارند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند