کاهش رضایت از عملکرد اقتصادی ترامپ در ایالت‌های تعیین‌کننده

نتایج نظرسنجی بزرگترین "کمیته اقدام سیاسی" حزب دموکرات آمریکا نشان می‌دهد، میزان رضایت مردم از عملکرد اقتصادی دونالد ترامپ در ایالت‌هایی که محل اصلی رقابت‌ انتخاباتی هستند، در حال کاهش است و دموکرات‌ها در ایالت‌های تعیین‌کننده از ترامپ پیشی گرفته‌اند.
کاهش رضایت از عملکرد اقتصادی ترامپ در ایالت‌های تعیین‌کننده
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۴ |
کد خبر : ۸۵۷۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این نظرسنجی که از سوی سازمان "Priorities USA" صورت گرفته، نشان می‌دهد که دموکرات‌ها در ایالت‌های فلوریدا، میشیگان، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین با ۴۸ درصد از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با ۴۰ درصد پیش هستند. ۱۱ درصد از رای‌دهندگان این ایالت‌ها نیز هنوز درباره رای خود تصمیم نگرفته‌اند. ۳۶ درصد از رای‌دهندگان گفت‌اند "قطعا" به دموکرات‌ها رای می‌دهند و تنها ۲۶ درصد برای حمایت از ترامپ در انتخابات تصمیم قطعی دارند.

ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ در تمامی این ایالت‌ها بجز نوادا پیروز شد. این نخستین بار در چند دهه اخیر بود که ایالت‌های میشیگان، ویسکانسین و پنسیلوانیا به یک نامزد جمهوری‌خواه رای دادند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، طبق نمودار طراحی شده از سوی Priorities USA، دویست و هفتاد و هشت انجمن گزینش‌گران به دموکرات‌ها و ۲۵۹ انجمن به ترامپ رای می‌دهند و تصمیم یک انجمن در ناحیه دوم نبراسکا هنوز مشخص نیست.

هر یک از انجمن‌های گزینش‌گران متشکل از ۵۳۸ رای‌دهنده است و هر نامزد انتخاباتی با کسب حداقل ۲۷۰ رای در یک انجمن پیروز می‌شود.

گای سِسیل، رییس سازمان Priorities USA هشدار داده است که با وجود برتری دموکرات‌ها بر ترامپ، اختلاف اندکی در این ایالت‌ها میان آن‌ها وجود دارد.

امیدوارکننده‌ترین نتیجه این نظرسنجی برای دموکرات‌ها اما احتمالا این است که رضایت مردم از عملکرد اقتصادی ترامپ در حال کاهش است.

میزان رضایت مردم از عملکرد اقتصادی رییس جمهور آمریکا از ۵۵ درصد در ماه مه به ۵۲ درصد در ماه اوت رسیده و میزان نارضایتی آنان در این زمینه از ۴۵ درصد به ۴۸ درصد افزایش یافته است.

همچنین شمار افرادی که گفته‌اند فرصت‌های شغلی خوبی در این منطقه وجود دارد، تقریبا نصف شده و از ۱۴ درصد در ماه مه به ۸ درصد در ماه اوت رسیده است.

در پاسخ به سوالی درباره رضایت از وضعیت اقتصادی فعلی، ۳۶ درصد از رای دهندگان گفته‌اند، از وضع موجود رای هستند که نشان می‌دهد این آمار از ماه مه با ۳۲ درصد شاهد رشد بوده است.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۶۱ درصد از مردم از عملکرد کلی ترامپ ناراضی و ۳۹ درصد راضی هستند.

بر اساس این نظرسنجی، ۷۷ درصد از رای‌دهندگان حامی ترامپ بسیار علاقه‌مند به شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ هستند و این آمار درخصوص دموکرات‌ها ۷۵ درصد است، اما تنها ۶۲ درصد از آفریقایی-آمریکایی‌ها و رای‌دهندگان ۱۸ تا ۳۴ سال برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ ابراز علاقه کرده‌اند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید