امروز : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
اختصاصی /

عطر نام هنرمندان، نام‌آوران و شاعران بر روی خیابان‌های تهران

امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای نخستین بار طی چند دوره شورای شهر در اقدامی ارزشمند تعدادی از معابر شهر تهران را به نام هنرمندان، شاعران و نامداران عرصه فرهنگ و هنر که در قید حیات هستند نامگذاری کرد.
عطر نام هنرمندان، نام‌آوران و شاعران بر روی خیابان‌های تهران
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۸:۱۸ |
کد خبر : ۷۳۶۲ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، امروز شاهد ی کار خوب از شورای شهر یودیم که در چندین دوره شکل گیری شورای شهر این گونه نامگذاری محلی از اعراب نداشت. امروز در یکصد و سی و ششمین جلسه شورا بررسی صورت جلسات بیست و دومین، بیست و سومین و بیست و چهارمین کمیسیون نام گذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دستور قرار گرفتت.

بنابر این گزارش تعدادی از معابر شهر تهران را به نام هنرمندان، اساطیر، شاعران که برخی نیز در قید حیات هستند نام گذاری کرد.

خیابان های شهر تهران به نام های هنرمندان، اسطورها و شاعران دوست داشتنی کشور نامکذاری شد.
و چه زیبا که برخی از این اسطورها از هنرمندان معاصر زمان ما هستند که در قید حیات هستند
چون محمدرضا شجریان، علی نصیریان و ...
متاسفانه تنها میدانی که در تهران به نام فردی که در قید حیاط بود در انتهای عمر ایشان بود با بی فکری شورای شهر سابق از میدان آقا نور به ثامن الحجج تغییر نام داد آقا نور گرچه چند سالی است به دیار باقی شتافته است ولی مردم هنوز این میدان را در جنوب شرق تهران به نام آقا نور دلداده امام حسین می شناسند و فراموش نمی کنند.

پیشنهاد می شود مراسم پلاک گذاری این خیابان ها نیز با حضور این نامداران برگزار شود

گفتنی است: بلوار فلامک جنوبی و شمالی واقع در منطقه 2 به نام استاد محمد رضا شجریان نام گذاری شد. همچنین خیابان سپند در محدوده اقدسیه منطقه یک به نام استاد عزت الله انتظامی، خیابان معارف در محدوده اوین واقع در منطقه 2 به نام استاد داوود رشیدی، 24 متری سعادت آباد در منطقه 2 به نام استاد محمد علی کشاورز، خیابان نیلوفر در محدوده اختیاریه در منطقه 3 به نام استاد علی نصیریان و خیابان کوکب در محدوده شهر آرا در منطقه 2 به نام استاد غلامحسین امیر خانی رییس انجمن خوشنویسان ایران نام گذاری شد. 
حق شناس در ادامه افزود: تغییر نام این معابر بر اساس محل زندگی این عزیزان و با رضایت خانواده ی عزیزان و یا خود اساتید بوده است.

مجید قاضی پور

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید