اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج

سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج می‌گوید که بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات فدراسیون شطرنج فراهم شده و احتمال دارد این انتخابات اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه برگزار شود.
اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج
جمعه | ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۸:۰۱ |
کد خبر : ۱۰۵۸۶ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن سمیع‌زاده، در باره زمان برگزاری انتخابات فدراسیون شطرنج، اظهار کرد: کارهای مقدماتی برگزاری انتخابات انجام شده است. برگزاری مجمع یکسری مقدمات درون سازمانی و برون سازمانی دارد. به عنوان مثال استعلام از مراجع ذی‌صلاح یکی از این اقدامات خواهد بود بنابراین معمولا یک ماه و نیم فرصت نیاز است. همچنین ترافیک انتخابات دیگر و مجامع عمومی فدراسیون های دیگر را باید در نظر گرفت اما احتمالا اواخر مرداد و یا اوایل شهریور بستر برگزاری انتخابات شطرنج فراهم خواهد شد.
او در پاسخ به اینکه فیده تصمیم دارد مسابقاتی تحت عنوان المپیاد شطرنج آنلاین برگزار کند، آیا شطرنج‌بازان ایران در این مسابقات حضور خواهند داشت؟ پاسخ داد: تاکنون ایمیلی از طرف فدراسیون جهانی شطرنج به دست ما نرسیده است اما چیزی که مشخص است مسابقات آنلاین در شطرنج وجهه‌ی استاندارد و رسمی ندارد. مسابقات آنلاین غیر استاندارد بوده و دلیل آن این است که در مسابقات آنلاین امکان تقلب برای ورزشکار وجود دارد از این رو این مسابقات از استاندارد کافی برخوردار نیست.
سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج افزود: این مسابقات شبهه المپیاد است و برای رقابت بازیکنان بوده تا شطرنج‌بازان از مسابقات دور نشوند. فدراسیون شطرنج هم باتوجه به شرایطی که دارد قطعا در مسابقاتی که بار فنی داشته باشد حضور خواهد داشت.
او در پایان در پاسخ به اینکه آیا مهلت اعتراض برای چهار نفری که صلاحیت مدیریتی آن تائید نشد همچنان وجود دارد؟ پاسخ داد: یک هفته فرصت بود که امروز (چهارشنبه) روز آخر این مهلت است. دو نفر از عزیزان مدارک را به ما تحویل داده که بلافاصله آن را به وزارت ورزش تقدیم کردیم و قرار است مورد بررسی قرار گیرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید