امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
حافظ قشقایی:

خوشبینم برای کمیسیون ورزشکاران IWF انتخاب شوم

ایسنا/کرمانشاه ملی پوش کرمانشاهی وزنه برداری ایران گفت: خوشبینم به عنوان نماینده وزنه برداران ایران و دنیا در کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه‌برداری(IWF) انتخاب شوم.
خوشبینم برای کمیسیون ورزشکاران IWF انتخاب شوم
شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۲۳:۵۰ |
کد خبر : ۱۰۸۴۲ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حافظ قشقایی، بااشاره به انتخابش به عنوان کاندیدای ایران برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری، اظهارکرد: راه اندازی کمیسیون ورزشکارانIWF طرحی است که چندی پیش توسط دبیر فدراسیون وزنه برداری ایران پیشنهاد شد و مورد موافقت و تصویب فدراسیون جهانی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این کمیسیون اعضای آن به نمایندگی از وزنه برداران دنیا در تصمیم گیری‌های IWF نقش خواهند داشت و پیشنهادات و انتقادات ورزشکاران این رشته را به گوش مسئولین فدراسیون جهانی می‌رسانند.

قشقایی اضافه کرد: طبق برنامه فدراسیون جهانی قرار بر این شد تا از کشورهای صاحب نام در وزنه برداری دو ورزشکار این رشته – یک نفر مرد و یک نفر زن- به عنوان کاندیدا برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران به این فدراسیون معرفی شود.

وی درخصوص شروط اعلام شده فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به کشورها برای معرفی کاندیداها هم گفت: حضور در المپیک‌های لندن و ریو یا یکی از مسابقات جهانی سه سال اخیر، فعال بودن، نداشتن سابقه دوپینگ و محرومیت از مسابقات و تسلط به زبان انگلیسی شروطی هستند که فدراسیون جهانی برای معرفی کاندیداها به کشورها اعلام کرده است.

قشقایی اضافه کرد: براین اساس، چندی پیش از سوی فدراسیون تماسی داشتم و اعلام کردند که باتوجه به تسلطم به زبان انگلیسی و داشتن دیگر شروط قصد دارند من را به عنوان نماینده ایران در بخش مردان برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران IWF معرفی کنند که پذیرفتم.

وی تعداد اعضای تشکیل دهنده کمیسیون ورزشکاران IWF  را 10 نفر – پنج مرد و پنج زن – اعلام کرد و افزود: طرح اولیه این بود که در یکی از مسابقات جهانی که همه ورزشکاران مطرح وزنه برداری در آن حضور دارند، انتخابات این کمیسیون را برگزار کنند، اما با توجه به تعویق رقابت‌های جهانی به دلیل شیوع بیماری کرونا، احتمالا رای گیری از روسای فدراسیوان های کشورها انجام گیرد.

ملی پوش وزنه برداری ایران با ابراز خوشحالی از انتخابش به عنوان نماینده وزنه برداران مرد ایران برای این انتخابات، خاطرنشان کرد: طرح و ایده هایی دارم که امیدوارم با انتخابم بتوانم آن را در کمیسیون ورزشکاران IWF مطرح کنم.

وی درخصوص شانس برای انتخاب در این کمیسیون هم گفت: این مسئله به میزان رایزنی فدراسیون برمی‌گردد، اما خوشبین هستم که در این کمیسیون عضو شوم و بتوانم برای کشورم یک کرسی در فدراسیون جهانی داشته باشم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید