توافق برای برگزاری همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی در لیبی

منابع خبری از توافق میان اعضای کمیته قانون اساسی لیبی برای برگزاری همه‌پرسی درباره پیش‌نویس قانون اساسی این کشور خبر دادند.
توافق برای برگزاری همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی در لیبی
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۳:۳۸ |
کد خبر : ۱۱۹۱۵ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای کمیته قانون اساسی لیبی در بیانیه‌ای اعلام کردند که به اتفاق آرا درباره لزوم همگام شدن با تحولات مثبت در عرصه لیبی به ویژه در عرصه‌های نظامی و اقتصادی برگزاری انتخابات در دسامبر ۲۰۲۱ توافق کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است که اعضای این کمیته همچنین طبق مصوبه شماره شش سال۲۰۱۸ پارلمان لیبی، درباره همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی تهیه شده توسط هیات موسسان قانون اساسی این کشور توافق کردند.

اعضای کمیته قانون اساسی لیبی همچنین درباره تکمیل روند بررسی‌هایشان در روزهای نهم تا یازدهم فوریه (۲۱ تا ۲۳ بهمن) و درخواست از کمیسیون عالی ملی انتخابات لیبی برای حضور در این بررسی‌ها و نشست‌ها که به تعیین زمان برگزاری همه‌پرسی و اقدامات مرتبط با آن منجر می‌شود، توافق کردند.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است که باید گزارشی از نتایج نشست‌ها و بررسی‌های کمیته قانون اساسی به هیئت اعزامی سازمان ملل در لیبی ارائه شود تا پس از آن این هیئت اقدامات لازم را برای اجرای این توافق و فراهم کردن حمایت‌های ضروری برای برگزاری همه‌پرسی اتخاذ کند.

البشر الهوش، عضو شورای عالی دولت در لیبی ۲۵ آبان اعلام کرد که هیات موسسان قانون اساسی لیبی موفق شد پیشنویس قانون اساسی را تکمیل و آن را ارائه دهد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید