امروز : پنج شنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷

داورزنی: ۱۲ رییس فدراسیون بازنشسته‌اند

*در صورت ابلاغ، فورا بازنشسته ها در هر جایگاهی کنار می روند.
داورزنی: ۱۲ رییس فدراسیون بازنشسته‌اند
شنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۵:۱۵ |
کد خبر : ۵۹۵۵ |
ورزشی
 

به  گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از ایسنا، "اولا همه ما ملزم به تمکین در برابر قانون هستیم و امکان ندارد قانونی به تصویب مجلس برسد و از سوی دولت ابلاغ شود و آنگاه دستگاه‌های اجرایی تمکین نکنند. این اصلا امکان‌پذیر نیست. در اوایل انقلاب و دوران جنگ اکثریت مسئولان بعضا سنی بین ۲۵ یا ۲۶ سال داشتند و حتی افرادی را داشتیم که با ۲۵ سال سن جنگ را اداره می‌کردند. خود من نیز زمانی که مدیرکل بودم، ۳۱ سال سن داشتم  و مجموعه مدیریت کشور چنین شرایطی را داشت. الزاما این نیست هر کسی که تجربه و سن و سالی دارد حتما باید رییس باشد. می‌شود اتاق فکر تشکیل داد و از پیشکسوتان استفاده کرد تا تجربه خود را در اختیار جوانان خود بگذارند. طبیعی است هر بحثی زمان مخصوص به خود را می‌طلبد. الان شرایط به گونه‌ای است که جوانان این انتظار را دارند که پس از سال‌ها که پشت خط قدیمی‌ها مانده‌اند به آن‌ها این فرصت داده شود که مدیریت کنند و مسئولیت‌ها را در اختیار بگیرند. جوانانی که علم و انگیزه دارند و باید به آن‌ها این فرصت داده شود. با توجه به مصوبه مجلس در ممنوعیت ادامه کار بازنشستگان و تاکید دولت بر انجام آن، این امکان بیش از هر زمان دیگری برای جوانان فراهم شده تا امور را در دست بگیرند و پیشکسوتان نیز این فرصت را دارند تا تجربیات‌شان را در اتاق‌های فکر در اختیار جوانان بگذارند. جوانان این پتانسیل را دارند مسئولیت قبول کنند و با خلاقیت و نوآوری کارها را بهتر پیش ببرند. با توجه به صحبت‌های رییس جمهور، دولت نیز از این موضوع استقبال می‌کند و فکر می‌کنم بعد از ابلاغ این مصوبه از سوی دولت تمامی دستگاه‌های اجرایی به طور کامل به آن عمل کنند و جوانان در مسند امور قرار گیرند. ما نیز در وزارت ورزش در قبال تمامی افرادی که مشمول این قانون شوند قانون را اجرایی خواهیم کرد و برای ما هیچ فرقی نمی‌کند که افراد چه پستی دارند.تمامی کسانی که بازنشسته هستند و از امتیاز ایثارگری استفاده می‌کنند طبیعی است باید از این قانون تبعیت کنند و کنار بروند. قوانین داخلی الزام‌آور است و باید به مرحله اجرا درآید."

 

*۱۰ تا ۱۲ رییس فدراسیون بازنشسته داریم

"ما در میان ۵۱ روسای فدراسیون‌ها چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۲ رییس فدراسیون داریم که با استفاده از تبصره ایثارگری و علی‌رغم بازنشستگی مشغول به فعالیت هستند و اتفاقا عموما هم جزو فدراسیون‌های خوب ما محسوب می‌شوند اما اگر قانون ابلاغ شود تمامی کسانی که مشمول این قانون هستند باید جای خود را به جوانان بدهند و کنار بروند.منتظریم این قانون ابلاغ شود و با توجه به تاکید وزیر ورزش آن را به صورت کامل اجرا می کنیم."

 

*اعضای هیات رییسه فدراسیون ها مشمول قانون جدید نیستند

"شرایط هیات‌های ورزشی متفاوت است. چیزی که مجلس تصویب کرده این است همه نهادهای عمومی غیر دولتی، دستگاه‌های اجرایی و همه بخش‌هایی که به نوعی از منابع دولت استفاده می‌کنند شامل این قانون خواهند شد.  البته دبیری فدراسیون‌ نیز از آنجا که شغل محسوب می‌شود این قانون شامل حال‌شان می‌شود اما نواب رییس و اعضای هیات رییسه چون شغل تلقی نمی‌شوند و حقوق‌بگیر فدراسیون‌ها نیستند این قانون شامل حال‌شان نمی‌شود."

 

*شرایط معاون بانوان درباره قانون جدید متفاوت است!

"خانم فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان شرایطش متفاوت است. او با ۲۰ سال خدمت بازنشسته شده و مجلس نیز بسیار شفاف افراد شامل این قانون را بیان کرده است. وزارت ورزش نیز از دستگاه‌هایی است که تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن قانون را به صورت کامل اجرایی کند."

 

*ضیایی هیچ حقوقی از فدراسیون والیبال و وزارت ورزش نمی گیرد

"در فدراسیون والیبال انصافا ضیایی حقوق‌بگیر دولت یا فدراسیون نیست.به هر حال مجموعه دوستان ما در فدراسیون‌ها وقتی این قانون ابلاغ شود ملزم به تبعیت هستند."

 

*باید به رییس فدراسیون والیبال دو تا ۳ سال دیگر فرصت بدهیم

" فدراسیون والیبال برنامه‌هایی در ۶ ماه گذشته داشته که به مرحله اجرا درآورده و به نتایج قابل پیش‌بینی نیز دست یافته است پس نمی‌شود بر اساس نتیجه بگوییم عملکرد ضیایی بد یا خوب بوده است. باید به فدراسیون والیبال و مدیران آن فرصت کافی بدهیم تا برنامه‌هایشان را اجرایی کنند. ما در والیبال در رده ملی جوانان و باشگاه‌ها قهرمان آسیا شدیم. در نوجوانان به مسابقه‌های جهانی راه پیدا کردیم و در بزرگسالان نیز مطمئنا در جاکارتا نتایج خوبی خواهیم گرفت. بنابراین الان برای ارزیابی عملکرد فدراسیون والیبال زود است. اعتقاد داریم مسیری که والیبال ایران طی می‌کند، مشکلی ندارد. طبیعی است تفاوت‌هایی در شیوه مدیریت و مدل فرماندهی افراد مختلف وجود داشته باشد و هر فرد شیوه مخصوص به خود را پیاده کند. در آخرین ارزیابی‌هایی که از فدراسیون های ورزشی انجام شد و در جلسه ماه گذشته فدراسیون‌ها صالحی امیری آن را مطرح کرد این بود که از نظر مردم موفق‌ترین رشته والیبال بوده است. شخصا اعتقاد دارم نباید الان والیبال را ارزیابی کنیم و باید این موضوع به آینده و پس از المپیک ۲۰۲۰ و لیگ جهانی ملل موکول شود.به اعتقاد من ما باید دو تا سه سال به مدیریت فدراسیون والیبال فرصت بدهیم."

 

*ضیایی کارشناسی ارشد دارد و با لیسانس هم می توانست در انتخابات شرکت کند

"هیچ ضرورتی نداشت که موضوع دکترای ضیایی در رسانه ها مطرح شود و مورد پیگیری قرار گیرد. ضیایی عضو هیات رییسه فدراسیون بوده و با مدرک لیسانس هم می‌توانست در این سمت حضور داشته باشد. ضمن اینکه او مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه تهران گرفته و با همین مدرک هم بازنشسته شده است. مدرک تحصیلی ضیایی به عنوان کارشناس ارشد قابل قبول است. اساسا ضرورتی نداشت این بحث‌ها مطرح شود. او مدرک دکترای خود را اصلا به وزارت علوم ارائه نداده است و مدرک ثبت شده او در وزارت ورزش نیز مدرک لیسانس است. اینکه بگویند وزارت علوم مدرک دکترای فردی را تایید کرده یا نکرده، آنجایی است که فردی حقوق مرتبط با آن مدرک را بگیرد اما وقتی اساسا ضیایی هیچ استفاده‌ای از مدرک دکترا نکرده بنابراین ضرورتی نداشت این موضوع مطرح شود. او نه حقوق‌بگیر وزارت و نه فدراسیون است و با مدرک فوق‌لیسانس بازنشسته شده و حتی برای حضور در انتخابات فدراسیون والیبال نیز به ارائه فوق‌لیسانس هم احتیاجی نداشت."

 

*با فدراسیون کشتی تضاد که هیچ، خیلی هم تعامل داریم

" با فدراسیون کشتی هیچ تضادی نداریم. فدراسیون کشتی همیشه مورد توجه وزارت ورزش و شخص سلطانی‌فر بوده است. مسائلی که در رشته‌های مختلف ورزشی مطرح می‌شود اکثریت آن‌ها در درون خانواده ورزش قابل حل است و گفتن آن‌ها از طریق رسانه‌ها درست نیست. کشتی، والیبال، بسکتبال و رشته‌های دیگر عضو بدنه ورزش ایران هستند و هر اتفاقی که درباره آن ها بیفتد، وزیر باید در مجلس پاسخگو باشد. حتی در مورد فوتبال. طبیعی است باید تعامل لازم وجود داشته باشد. قهرمانان و پیشکسوتان ما انتظاراتی دارند که در خیلی جاها هم بحق است اما آیا وزارت ورزش می‌تواند به همه این انتظارات پاسخ دهد؟

تلاش ما این است با همکاری فدراسیون‌ها تا حد توان انتظارات را پاسخ دهیم. کما اینکه به قول خود در قبال پاداش ورزشکاران عمل کردیم و خوشبختانه این کار انجام شد. الان هم تا پایان سال ۹۶ پاداش مدال آوران را پرداخت کردیم. یا درباره فوتسال بانوان بلافاصله گفتیم تا عرق‌شان خشک نشده پاداش‌شان را بدهید. هیچ تعارضی بین فدراسیون کشتی و وزارت ورزش نیست و حتی تعامل بسیار خوبی نیز وجود دارد. ضمن اینکه در ۶-۷ ماه گذشته تعامل خیلی خوبی بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون‌ها وجود داشته است. همه جزو یک خانواده‌ایم و برای یک هدف تلاش می‌کنیم و خروجی آن نیز مورد توجه مردم است."

 

*وزارت ورزش فرقی میان استقلال و پرسپولیس قائل نیست

"وزارت ورزش متولی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است. مجموع عملکرد این دو باشگاه در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و مدل تامین منابع آن‌ها نیز مدلی بوده که حداقل در دو سال گذشته توسط مارکتینگ خود باشگاه‌ها، هواداران و اسپانسرها تامین شده و خودشان عمده منابع‌شان را تامین کردند. تصمیمات درباره بازیکن و نحوه نقل و انتقال بازیکنان بر عهده هیات مدیره این دو باشگاه است و وزارت ورزش درباره این تصمیمات اصلا دخالتی ندارد. اینکه هواداران، وزارت را متهم به طرفداری بیشتر از  تیم رقیب کنند کم‌لطفی است. برای وزارت ورزش هر دو باشگاه یکسان هستند. اولا کمک مالی نمی‌توانیم به دو باشگاه داشته باشیم اما با هماهنگی مدیریت باشگاه تلاش می‌کنیم در جایی که می‌توانیم دست دو باشگاه را بگیریم."


*قطعا در هیات مدیره سرخابی ها تغییراتی خواهیم داشت

" بحث بازنشسته‌ها شامل مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز می‌شود و بعد از ابلاغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‌ها قطعا تغییراتی در هیات مدیره دو باشگاه رخ خواهد داد. وزارت ورزش تلاش می‌کند با وجود همه تنگناها و مشکلات، در روند اجرایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچ خللی به وجود نیاید. با توجه به اینکه هر دو تیم نیز در جام باشگاه‌های آسیا حضور دارند، امیدواریم هر دو موفق شوند و احتمال اینکه در نیمه نهایی باشگاه‌های آسیا نیز به یکدیگر برخورد کنند بسیار زیاد است. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت داریم."

*نمی دانیم کی روش قراردادش را امضا کرده یا نه!

" ما بر مسائل فوتبال نظارت داریم و به فدراسیون هم کمک می‌کنیم اما تصمیمات و اجرای آن بر عهده فدراسیون فوتبال است. تلاش‌مان این است کی روش تا جام ملت‌ها بماند و کار کند. او در مسکو نیز با تاج به تفاهم رسید تا جام ملت‌ها به کار خود ادامه دهد. اما اینکه قراردادش را امضا کرده یا نه را باید از تاج بپرسید. مطمئن باشید تاج و همکاران‌شان تصمیمات منطقی درباره کی‌روش اتخاذ می کنند."

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند