امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸

بهنام محمودی: وزارت بخواهد کاندیدای والیبال می‌شوم

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران با انتقاد از شیوه عمل اخیر در فدراسیون والیبال گفت: اگر انتخابات سالم باشد نباید فضا به گونه‌ای پیش برود که در یک انتخابات رسمی با ضوابطی خاص، فردی خاص انتخاب شود.
بهنام محمودی: وزارت بخواهد کاندیدای والیبال می‌شوم
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۴ |
کد خبر : ۶۲۱۱ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بهنام محمودی درباره‌ی اتفاقات اخیر در فدراسیون والیبال، از نامه‌نگاری با کنفدراسیون والیبال آسیا گرفته تا حاشیه‌ها پیرامون اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: ما خانواده والیبال هستیم و نباید کاری کنیم تا این رشته وارد حاشیه شود. در حال حاضر چون بازی‌های ملی تمام شده می‌توانم صحبت‌هایی را داشته باشم. معتقدم انتخاب ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون اشتباه بود و حمایت‌هایی که وزارت ورزش و جوانان از او انجام داد، درست نبود. در آن زمان چون کاندیدا بودم، می‌گفتند تو رقیب هستی و به همین خاطر چنین حرف‌هایی را می‌زنی. واقعا اگر مدیر قابلی کاندیدا بود، من اصلا کاندیدا نمی‌شدم اما به دلیل شناختی که از کاندیداها داشتم، وارد انتخابات شدم.

پیشکسوت والیبال ایران افزود: در روز انتخابات فردی با شماره‌ای ناشناس به من زنگ زد و گفت "بهتر است که در انتخابات شرکت نکنی." تا همین الان که بیشتر از ۸ ماه گذشته، پیگیر این تماس هستم اما به پاسخی نرسیده‌ام. اگر انتخابات سالم باشد، نباید شاهد چنین اتفاقاتی می‌بودیم که ضوابطی خاص، فردی خاص را انتخاب کند. اگر داورزنی وارد انتخابات می‌شد، قطعا من انصراف می‌دادم. در زمانی که داورزنی رئیس فدراسیون بود، مجموعه‌ای که با او همکاری می‌کردند، افرادی قوی بودند که دل‌شان به حال والیبال می‌سوخت اما متاسفانه ضیایی با ورودش افرادی را در کمیته‌های مختلف فدراسیون آورد که تجربه کافی نداشتند.

محمودی درباره نامه‌نگاری‌های اخیر نیز گفت: این نامه‌نگاری‌ها ناشی از یک سوء مدیریت و عدم آشنایی با ضوابط جهانی است. مسئولان فدراسیون در حال حاضر اعتقاد دارند که حضور محمود افشاردوست در کمیته مربیان آسیا و محمدرضا داورزنی در هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال انتصابی است اما کاملا در اشتباه هستند چرا که این افراد از طریق انتخابات و رای‌گیری برای این پست‌ها معرفی شده‌اند و هر دوی آنها تا سال ۲۰۲۰ در سمت‌هایشان حضور خواهد داشت. باید از ظرفیت کرسی‌های بین‌المللی استفاده کنیم. حتی ضیایی می‌توانست از ظرفیت داورزنی در وزارت ورزش و جوانان به نفع والیبال بهره ببرد. باید کرسی‌های بین‌المللی را حفظ و در سال‌های بعد افزایش دهیم. در حال حاضر در کنفدراسیون آسیا و در کمیته‌هایی از جمله بازیکنان و داوران هیچ نماینده‌ای از ایران حضور ندارد.

او خاطرنشان کرد: این مسائل چون با منافع شخصی توأم شده است، به والیبال آسیب می‌زند. مگر یزدانی خرم و داورزنی که ۱۸ و ۹ سال رئیس فدراسیون بودند، نرفتند؟ افتخارات والیبال در سال‌های اخیر باعث غرور ملی بسیاری برای ایرانیان شده اما متاسفانه یک سوء مدیریت در یک سال اخیر این رشته را به چالش کشانده است. ممکن است فردی بازیکن خوبی باشد اما مربی خوبی نشود. واقعا پس از شنیدن اخبار نامه‌نگاری‌ها تاسف خوردم.

کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال ایران درباره قانون بازنشستگی که شامل حال احمد ضیایی نیز می‌شود اما با اعتراضات او همراه شده است، گفت: باید از قانون تمکین کرد. متاسفانه ایشان زیاد در ورزش نبوده و اطلاعات ورزشی دقیقی ندارد. او در جلسات پیش از آنکه رئیس فدراسیون شود، بیشتر شنونده خوبی بود، اما به هر حال با صحبت‌هایی که اخیرا داورزنی انجام داد، احتمالا ضیایی هم از قانون تمکین کند و کنار برود.

محمودی درباره احتمال کاندیدا شدنش برای انتخابات آینده فدراسیون والیبال در صورت قطعی شدن بازنشستگی احمد ضیایی گفت: در حال حاضر کاندیدا شدن برای ریاست فدراسیون آن هم والیبال کار بسیار سختی است. از یک طرف مسائل مالی فدراسیون‌ها را دچار مشکل کرده و از طرفی دیگر با توجه به افتخارات دهه گذشته والیبال انتظارات مردم از این رشته بسیار بالاست. از آنجایی هم که با حضور ضیایی یک سکته به والیبال وارد شد، برطرف کردن همین رکود خودش چندین سال زمان می‌برد. اگر خانواده والیبال صلاح بدانند که در والیبال حضور داشته باشم و همچنین اگر داورزنی و وزیر ورزش و جوانان از من حمایت کنند، در انتخابات شرکت می‌کنم. من شغل دیگری ندارم و اگر رئیس فدراسیون شوم، از صبح در فدراسیون حضور خواهم داشت و مطمئنا به استان‌ها نیز سفرهایی انجام می‌دهم.

کارشناس والیبال ایران در ادامه صحبت‌هایش تصریح کرد: بر خلاف جهت آب شنا کردن درست نیست. اگر وزارت نخواهد که بهنام محمودی رئیس فدراسیون شود، پس صلاح نیست که حضور داشته باشم. قانون می‌گوید که ۱۰ روز قبل از آغاز انتخابات باید کاندیداها معرفی شوند اما درباره من در آن مقطع زمانی دو روز پیش از انتخابات این اتفاق صورت گرفت. دو ساعت قبل از آغاز انتخابات هم شماره‌ای ناشناس با من تماس گرفت و گفت بهتر است که نیایی. من پنج ماه پیش از انتخابات والیبال در شورای شهر رای آوردم و پس از آن در آن مدت هیچ خلافی انجام ندادم. حتی پس از آن در دو جای دیگر نیز نام‌نویسی کردم و تایید صلاحیت شدم. ۱۰ ماه است که پیگیر نامه مکتوب آن تماس تلفنی هستم ولی جوابی نگرفتم.

بهنام محمودی در پایان خاطرنشان کرد: اگر در حال حاضر به من بگویند که باید روزی دو ساعت برای تیم ملی وقت بگذاری، مطمئنا این کار را با کمال میل قبول می‌کنم و دنبال منافع شخصی نیستم زیرا به این رشته علاقه دارم. من با پول بیت‌المال و مردم توانستم به این جایگاه برسم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید