امروز : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

نگاهی به دیگر شخصیت‌هایی که در روز آخر برای انتخابات ریاست جمهوری کاندید شدند

نگاهی به شخصیت‎‌هایی که در آخرین روز ثبت نام کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند و کاندیداتوری خود را اعلام کردند.
نگاهی به دیگر شخصیت‌هایی که در روز آخر برای انتخابات ریاست جمهوری کاندید شدند
شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۳:۵۸ |
کد خبر : ۱۲۵۸۷ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

شریعتمداری: «دولت گفت‌وگوی فراگیر» را تشکیل می‌دهم

شریعتمداری: «دولت گفت‌وگوی فراگیر» را تشکیل می‌دهم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمده‌ام دولت گفت‌وگوی اجتماعی فراگیر، اصلاحگر و کارآفرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمد شریعتمداری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات با بیان اینکه در انتخابات حاضر شدم نه به این دلیل که خودپسندانه توانمندی‌های دیگران را منکر شوم، اظهار کرد: در انتخابات حاضر شده‌ام نه به این دلیل که بخواهم با سراب قدرت آرامش و آسایش مردم را سلب کنم و نه به این دلیل که نسبت به مشکلات و چالش های کشور بیگانه هستم ، بلکه می آیم چون تنگ نظری در اداره کشور را شایسته ایران متکثر، متنوع و بزرگ نمی دانم، می‌آیم تا حاکمیت قانون را پاس بدارم، سیاست را با زندگی مردم آشتی دهم و دولت رفاه فراگیر  تشکیل دهم.

وی یادآور شد: می‌دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران، خسته و فرسوده‌اند. آنها رئیس جمهوری نمی خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و غیر ممکن به اختلافات دامن زند بلکه به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آنها راه حل داشته باشد.

وزیر تعاون و رفاه با تاکید بر اینکه آمده‌ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفت‌وگو، مدارا و تحمل ، به منازعات و جدلهایی که امید به اینده را می کشد پایان دهم، اظهار کرد: آمده‌ام دولت گفت و گوی اجتماعی فراگیر، اصلاحگر و کارافرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. باور دارم تا زمانی که  محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماددر حال فروپاشی است هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.


شریعتمداری با بیان اینکه با درک از شرایط اقتصادی آمده‌ام، تاکید کرد: به دنبال کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم هستم و معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند لاجرم  تانک عبور خواهد کرد. نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آمده ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانیان  قرار دهم. می آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود ، از آنها که بیکار شده اند حمایت کنم، مسکن و تامین اجتماعی برای همه مردم ایران بویژه کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم  بخشم.

شریعتمداری با بیان اینکه می آیم تا بیمه درمانی برای ایرانیان را بجای بیمه های تکمیلی گروه‌های خاص برای همه ایرانیان محقق سازم، ادامه داد: می آیم تا اشتغال جوانان فقط در حد وعده و شعار باقی نماند. می آیم تا اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات افشار مختلف در هیاهو و نزاع های سیاسی  فراموش نشود.  


وی افزود: می آیم تا به عنوان جوان‌ترین وزیر کابینه خاتمی و جوانگراترین وزیر کابینه دوازدهم با تکیه بر جوانگرایی نخبگانی، شفافیت و پاسخگویی، نظام اداری را نوسازی کنم. متعهد هستم زنان و جوانان از همه اقوام و مذاهب در کابینه من بیشترین سهم را داشته باشند.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری افزود:آمده ام تا با کمک پزشکان و پرستاران برنامه کامل و هفت محوری، واکسیناسیون عادلانه و شفاف را اجرا و با اتخاذ سیاست‌های کارآمد برگرفته از نظرات کارشناسان و صاحب نظران آثار اجتماعی و اقتصادی این ویروس منحوس را مهار کنم.

شریعتمداری در پایان اظهار کرد: برای کسب رای نه دروغی می‌گویم، نه فریبی می‌دهم. می‌آیم برای دفاع از حقوق اساسی مردم این سرزمین.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که واکنش وی به احتمال ردصلاحیت خود چیست، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم با سابقه ۱۶ ساله در هیئت دولت ،ردصلاحیت شوم. اما اگر ردصلاحیت شوم چه می‌توانم بکنم؟ (با خنده) شاید بیمه آنان را قطع کنم، چون همچنان وزیر هستم.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

رهامی: دولت من دولت صلح و توسعه است

رهامی: دولت من دولت صلح و توسعه است

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من دولت صلح و توسعه است و دولت همه مردم ایران است نه دولت رانت، نه دولت هزاردستان و نه دولت هزار فامیل.

محسن رهامی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حق تعیین سرنوشت یک حق خدادادی است که در طول تاریخ این مرز و بوم چه بیگانگان و چه برخی ناآگاهان داخلی هر یک به طمعی قصد محدود ساختن آن را داشته و دارند، اظهار کرد: این حق انتخاب که در حال حاضر به موجب قانون اساسی شما ملت ایران از آن بهره مند هستید حاصل مجاهدت آزادی خواهان این کشور در یک صد سال اخیر است؛ آنان که با تحمل مرارت ها و مصیبت ها بر آزادی خواهی خویش ایستادگی نمودند.

وی ادامه داد: من به عنوان فرزند کوچک  آمده ام برای اعتلا و پیشرفت ایران. آمده ام برای آنکه حاصل دسترنج کشاورزان توسط خود آنان برداشت شود و نه دلالان. آمده ام برای آنکه دانشگاه ها و دانشگاهیان در امور خویش مستقل باشند. آمده ام برای انکه بازنشستگان بعد از عمری تلاش صادقانه و خدمت به میهن، ایام بازنشستگی را با عزت طی نمایند. آمده ام برای جلوگیری از اتلاف منابع ملی. آمده ام برای آنکه نخبگان کشور آسیب نبینند نه در کوی دانشگاه نه در هواپیمای اوکراینی و نه در هیچ کجای دیگر. آمده ام برای چاره اندیشی در مورد یکی از اصلی ترین بحران های آینده ایران؛ بحران محیط زیست، مدیریت نادرست منابع آبی، آلودگی هوا و خاک.

رهامی با بیان اینکه آمده ام برای حفظ حرمت و جایگاه مادی و معنوی آموزگاران فرزندان و آینده سازان کشور، افزود: من آمده ام برای صلح پایدار با دنیا، تعامل سازنده با تمامی کشورهای جهان و خصوصاً کشورهای مسلمان و همسایگان و رفع همیشگی تمامی اختلافات بین‌المللی. من آمده ام برای گشودن تعامل اقتصادی با دنیا، پیوستن به اقتصاد جهانی با اتکا به توانمندی های داخلی. من آمده ام برای افزایش ثروت ملی، ارتقاء پول ملی. من آمده‌ام برای خدمت به همة ایرانیان و ایجاد جامعه‌ای عادلانه و دولتی قانونمند. من آمده ام تا سرمایة انسانی و اقتصادی کشور با تحریم و خود تحریمی روانه دیگر کشورها نگردد. من آمده ام برای احقاق حقوق عامه مردم ایران، حقوق زنان، حقوق رسانه، آزادی بیان، آزادی عقیده، آزادی مطبوعات،. من آمده ام برای درخشیدن نام ایران و ایرانی.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: دولت من دولت صلح و توسعه است. دولت من دولت همه مردم ایران و دولت قانون است نه دولت رانت، نه دولت هزاردستان، نه دولت هزار فامیل، نه دولت وزراء و مدیران چند ده شرکتی. در دولت من منابع ملی متعلق به تمامی مردم ایران است.

رهامی همچنین گفت: در دولت من قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و ارزشمندترین متن حقوقی کشور است. در دولت من مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردار خواهند بود و حمایت یکسان از همه مردم اعم از زن و مرد و برخورداری آنان از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موضوع اصل ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی به معنای واقعی محقق خواهد شد.

وی درباره سازوکار نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان تصریح کرد: ممیزی در نهاد اجماع ساز را به صلاح نمیدانم  و معتقدم کاندیداها خود را در معرض نقد مردم قرار دهند و در نهایت ائتلاف به نفع کسانی که براساس نظرسنجی ها  با استقبال بیشتری مواجه هستند، انجام شود. با این ممیزی که کسی اجازه ثبت نام نداشته باشد، مخالفم.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

رسول منتجب نیا در انتخابات ثبت نام کرد

رسول منتجب نیا در انتخابات ثبت نام کرد

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد.

رسول منتجب نیا فعال سیاسی اصلاح طلب با حضور در وزارت کشور، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

-------------------------------------------------------------------

همتی: جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست

همتی: جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «امروز جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست»، تاکید کرد: امروز اصلاحات عمیق و گسترده اقتصادی مهم ترین نیاز کشور است.

عبدالناصر همتی بعداز ظهر شنبه پس از ثبت نام درانتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: امروز برای کشور عزیزمان ایران و آینده خوب برای مردم ثبت نام کردم.

وی با بیان اینکه «امروز جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست»، اظهار کرد: امروز اصلاحات عمیق و گسترده اقتصادی مهم ترین نیاز کشور است. گذران زمان به نفع ما نیست و آنچه مردم مطالبه می‌کنند رشد، رفاه و آرامش اقتصادی است که این تنها در سایه بینش اقتصادی است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: مردم انتظار به حق دارند که در سایه رفاه زندگی کنند و از آینده شغلی فرزندانشان اطمینان خاطر داشته باشند.

همتی گفت: ایران و مردم در یک بزنگاه تاریخی هستند که در آن باید بر تجربیات علمی و اندوخته های دانش بشری برای افزایش درآمد، ارتقای سرمایه اجتماعی و افزایش امید و اطمینان تکیه کنند.

وی با تاکید بر اینکه بدون وابستگی به هیچ تشکل سیاسی با اتکا به مردم وارد صحنه می‌شوم، خاطر نشان کرد: برنامه خود را در روزهای آینده منتشر خواهم کرد؛ این برنامه آرمان پردازی نیست بلکه ماحصل تجربه و درک محدودیت‌ها و فرصت‌های کشور است. قوه مجریه دارای برنامه اقتصادی متمرکز خواهد بود و ظرفیت اصلی خود را به این امر اختصاص خواهد داد. امیدوارم در روزهای آینده بیشتر با مردم صحبت کنم و جرئیات بیشتری از برنامه خود را در معرض نقد و بررسی و در نهایت اطلاع مردم قرار دهم.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

رضایی: مثل دوره های گذشته پرده پوشی نمی کنم

رضایی: مثل دوره های گذشته پرده پوشی نمی کنم

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: مثل دوره های گذشته پرده پوشی نمی کنم و صادقانه همه مسایل را به مردم خواهیم گفت.

محسن رضایی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرمنده ملت ایران هستم. این بود میراث امام خمینی(ره) و نتیجه مقاومت چهل ساله مردم؟ چرا اقتصاد مثل بخش امنیتی و دفاعی اداره نمی شود؟
وی ادامه داد: در بخشی از اداره کشور نااهلان وارد شده اند. حال کشور خوب نیست. فرودگاه ترکیه و بنادر عمان و امارت، آسمان و سواحل ما را گرفته اند. خیلی از داوطلبان از فساد، تبعیض و ناکارآمدی گفتند ولی چرا به سهم خود اشاره نکردند؟ امروز روز شعار نیست بلکه روز عمل کردن است. امروز باید از سعی و خطا جلوگیری کنیم. تکرار دولت های گذشته سم مهلکی است. به دولت جدید، کارآمد قوی و مردمی نیازمندیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تصریح کرد: امروز باید آخرین ریالی که از بیت المال خارج شده است، بازگردد. ببینید چه وضعی برای بورس درست کرده اند. دست هایی در کار بوده است که بورس را به اینجا کشانده است. ما صندوق جبرانی برای مال باختگان بورس ایجاد می کنیم.

رضایی با بیان اینکه اقتصاد ایران از فلسفه بافی دولتمردان آسیب جدی دیده است، افزود: اقتصاد پادگان یا دادگاه نیست اما جای فلسفه بافی هم نیست.اقتصاد علم است ولی نه علم به اقتصاد دارند نه به هشدار اقتصاددانان توجه می کنند. در 92 گفتم کلیدهای بی خاصیت، کاری نمی کنند. امروز دولت نباید در پستوهای پاستور بنشید و مردم را در مبارزه با کرونا رها کند. مقابله با کرونا جهاد می خواهد. دولتی تشکیل می دهیم که کمتر از شش ماه کل کشور را واکسینه کند.

وی با بیان اینکه ادامه داد: آمده ایم سپر شویم نه اینکه ملت را سپر کنیم. ما تغییر را از خود و خانواده های خود آغاز می کنیم. ما آمده ایم که صادقانه با مردم صحبت کنیم.  پنجاه سال ایست که تورم داریم ادامه این وضعیت خیانت است. برنامه هایی داریم که جلو این روندهای منفی را بگیریم و معیشت مردم را بهبود ببخشیم. با 25 کشور اطراف خود اتحادیه شبیه اتحادیه اروپا ایجاد می کنیم. در سطح بین المللی به توازن می اندیشیم. افتادن به دام هر کشور بزرگ برای ما ضرر خواهد داشت.

رضایی با اشاره به حضور و سخنرانی داوطلبان انتخابات در وزارت کشور، گفت: یک عده اینجا آمدند و زدند زیر گریه و یک عده گفتند نه چکش و نه کلید. شماها عامل بدبختی ملت بودید. ما اینجا تراژدی  و نمایشنامه کمدی دیدیم. گویی اینها هیچ دخالتی در ایجلاد شرایط امروز نداشته اند.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما به قیام اقتصادی و اجتماعی مردم نیاز داریم. اگر مشکل اقتصادی را حل می کردند من هیچ گاه به صحنه نمی آمدم. ما تحول ساختاری در اداره کشور ایجاد می کنیم. ایالت های اقتصادی ایجاد می کنیم و اختیارات مرکز را به مردم می دهیم. در کنار مردم سالاری سیاسی، مردم سالاری اقتصادی و اجتماعی برقرار می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به نفع کسی کناره گیری می کند، اظهار کرد: در صحنه این انتخابات جبهه انقلاب با قدرت وارد شده است و با قدرت ادامه می دهد. رای مردم برای ما مهم است. من اخلاق و برادری ها را رعایت کرده ولی مثل دوره های گذشته پرده پوشی نمی کنم و صادقانه همه مسایل را به مردم خواهیم گفت.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

حق شناس داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

حق شناس داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

عضو شورای شهر تهران و عضو حزب اعتماد ملی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد.

محمدجواد حق شناس با حضور در وزارت کشور، در این انتخابات ثبت نام کرد.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

جلیلی: نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند

جلیلی: نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند.

سعید جلیلی پس از ثبت نام به عنوان یکی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه «در آستانه انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز برای کشور هستیم»، اظهار کرد: باید برای ۴ سال آینده مبتنی بر ۸ سال قبل برنامه داشته باشیم ؛ چراکه ۸ سال در کشور گذشت و طی این ۸ سال راههای غلط و پر هزینه‌ای ارائه شد که به مردم فشار وارد شد.

وی افزود: طی ۸ سال قبل متاسفانه نه تنها فشاری از مردم کم نشد بلکه فشارها را مضاعف شد. امیدوارم انتخابات پیش رو پر شور و بی اضطراب و عرصه ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه‌ها باشد نه عرصه اغوا.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بهترین کسی که می‌تواند فضای انتخابات را مدیریت کند خود مردم هستند و نامزدهای انتخاباتی باید برنامه های خود را در معرض آزمون مردم قرار دهند. آنچه که بسیار مهم است این است که در این عرصه رقابت‌هایی که صورت می‌گیرد باید بر مسائل واقعی کشور و پاسخهای معتبری که به این مسأله داده میشود، ناظر باشد.

جلیلی ادامه داد: امروز مسائل مهم و اساسی از جمله اشتغال، گرانی، تورم و تحریم‌ها برای مردم مطرح است که باید پاسخهای معتبر برای این نیازها مطرح شود. در فضای انتخابات نامزدهای محترم باید در کنار ارائه برنامه‌هایشان به مردم بگویند که نتیجه برنامه هایشان چه خواهد بود و برای مردم طی ۴ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر ما به مسائل اصلی بخوبی نپردازیم، برخی لفاظی‌ها میتواند حتی مسایل اصلی را بگیرد. امیدوارم در انتخابات پیش رو لفاظی ها بر پاسخگویی به نیازهای مردم غلبه نکند.

وی با تاکید بر اینکه کشور را با نمایش نمیتوان اداره کرد، گفت: ۸ سال قبل این تجربه را به بخوبی نشان داد و برخی نمایش ها نشان داد که اگر ریشه‌ در واقعیت نداشته باشند، مشکلی را از مردم برطرف نمی کنند. اگر نگوییم می خواهیم به چه نتیجه‌ای در انتخابات ها برسیم، خود نمایش تبدیل به عرصه ای از کارنامه میشود که برای ملت سودی ندارد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد: در فضای انتخابات نباید اجازه داد کسانی با برخی حرفهای ضعیف و سست و موضوعات و تمایلات مقطعی مصالح واقعی مردم را بپوشانند. مردم انتظار دارند که مصالح واقعی آنها بخوبی طرح شود و مبتنی بر مصالح واقعی پاسخهای معتبر ارائه شود؛ بر همین مبنا آنچه اهمیت دارد این است که ۴ سال آینده نباید حرکت کشور بصورتی باشد که کشور فقط اداره شود بلکه کشور باید پیشرفت و جهش و ارتقاء پیدا کند.

جلیلی گفت: از دیگر مسائل مهم در عرصه انتخابات این است که باید راه حل های تک بعدی یا دو قطبی های کاذب جای راه حل های کامل را بگیرد؛ کشور ما در ‌۸ سال قبل تجربه ای تلخ داشت و که طی آن راه حل هایی تک بعدی مطرح می‌شد و کشور را معطل آنها می‌کردند. در سال‌های پیش رو با مسائل بسیار زیادی مواجهیم اما مهم این است که باید نامزدهای انتخابات بدانند طی ۴ سال آینده کدام مسائل در اولویت کشور قرار دارد؛ کسی که منتخب مردم می‌شود با محدودیت‌هایی از جمله ظرف زمان مواجه می‌شود؛ کسی که می آید باید بداند اختیارات و مسئولیت هایش چیست و باید مبتنی بر آنها پاسخگو باشند.

وی خاطر نشان کرد: هر قدر که سنگینی مسائل بر دوش مسئولین قرار بگیرد، به همان میزان سنگینی از دوش مردم برداشته می‌شود؛ بار اصلی مقابله با تحریم باید روی دوش مسئولین باشد نه مردم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بدون نقشه کار و برنامه نمیتوان مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده گرفت. کسی که می‌خواهد سکان مدیریت کشور را طی ۴ سال آتی بر عهده بگیرد باید نقشه راه او کاملا معین باشد. امیدوارم انتخابات پیش رو یک تحول مثبت در فرهنگ سیاسی کشور باشد. ما در ‌۸ سال قبل سعی کردیم بیکار نباشیم و امیدواریم تجربه تلخ ۸ سال قبل و ناکامی های آن و راه حلهای غلط ارایه شده، دیگر تکرار نشود.


جلیلی گفت: آنچه امروز اهمیت دارد این است که نباید تجربیات تلخ ۸ سال قبل تکرار شود و کشور باید نه تنها اداره شود بلکه باید با قدرت جهش پیدا کند و ان شاءالله مشکلات کشور بر طرف شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز مردم در زندگی و نظر سنحی ها، ۴ موضوع اصلی اشتغال، گرانی، مسکن و بی اثر شدن تحریم ها را مطرح می‌کنند. حتما باید برنامه ای که دارند بگونه ای باشد که این ۴ مسأله اصلی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

رئوفیان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

رئوفیان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در واپسین دقایق مهلت قانونی پنج‌روزه ثبت نام در انتخابات نام‌نویسی کرد.

ابوالقاسم رئوفیان با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

------------------------------------------------------------------------------------

زهرا شجاعی: حضورم براساس تکلیف تاریخی است

زهرا شجاعی: حضورم براساس تکلیف تاریخی است

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضورم در این مقطع تاریخی، نه نمادین و نه تشریفاتی و نه از سر قدرت‌طلبی، بلکه براساس تکلیف و اقدام هوشمندانه جبهه اصلاحات ایران است.

زهرا شجاعی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معتقد به اصلاحات، پای‌بند به اصول انقلاب اسلامی، حامی تحول و باورمند به شایسته‌سالاری و محو هرگونه تبعیض قومی، مذهبی و جنسیتی هستم.

وی افزود: حضورم در این مقطع تاریخی، نه نمادین و نه تشریفاتی و نه از سر قدرت‌طلبی، بلکه براساس تکلیف و اقدام هوشمندانه جبهه اصلاحات ایران و پیشنهاد اعضای محترم آن نهاد اجماع‌ساز در معرفی بانوان و درخواست ارائه برنامه، جهت بررسی و ارزیابی آن صورت گرفته است.


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: پا به این عرصه گذاشتم تا هم از تلاش و کوشش زنان ایران‌زمین در جهت رفع تبعیض‌ها و استیفای حقوق و تحقق عدالت جنسیتی تقدیر کنم و صدای زنان خاموشی باشم که در نهایت عزت و آبرومندی در حفظ کیان خانواده و رشد جامعه و دستیابی به اهداف توسعه پایدار، متوازن، همه‌جانبه و درون‌زا، در انتظار تحقق قسط و عدالت اجتماعی هستند.

شجاعی با بیان اینکه برای برون‌رفت از این شرایط و اصلاح ساختاری، نیازمند ایجاد وفاق و همدلی کلیه نیروهای دلسوز ایران و پرهیز از تضاد و تنازع و گروکشی سیاسی هستیم، تاکید کرد: برنامه ما حرکت در جهت خیرعمومی، حفظ وحدت و انسجام ملی، صلح و آشتی با یکدیگر و با جهان و مدیریتی مادرانه، منعطف، توام با شفقت و مهربانی است.

داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری با برشمردن برنامه‌های خود در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: حضور من در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری گواه همت و غیرت زنان این مرز و بوم برای عبور از نگاه ابزاری و تلاش جدی پابه پای مردان غیور برای اصلاح امور است.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------

حق شناس: مستقل وارد انتخابات شده ام

حق شناس: مستقل وارد انتخابات شده ام

یک داوطلب انتخابات ریاتس جمهوری گفت: درعین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی برمنافع ملی، دراین مقطع بصورت مستقل وارد انتخابات شده ام.

محمدجواد حق شناس پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نامزدی من در این انتخابات، در راستای آرمان های مردم، ادای وظیفه و تکلیف در قبال ملت و جریان کلی معتدل و خردگرای اصلاحات است، اظهار کرد: اما درعین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی برمنافع ملی، دراین مقطع  بصورت مستقل وارد انتخابات شده ام؛ چرا که معتقدم جریان اصلاحات حق و وظیفه دارد در هر انتخاباتی با حضور و مشارکت و ثبت نام همه نیروهای واجد شرایط تمایل و آمادگی خود را برای مشارکت مستقیم در انتخابات و اداره امور کشور به ملت و جهان نشان دهد.
 
وی ادامه داد: درعرصه  سیاست به حکومت مردم بر مردم برای مردم تاکید دارم. درعرصه فرهنگ؛ به تنوع و تکثر وآزادی های فرهنگی پایبندم. درعرصه اقتصاد؛ به حق غیر قابل نقض مالکیت افراد و تولید ملی معطوف به صادرات و محدودسازی نقش دولت ، باور دارم. در عرصه اجتماع  به آزادی های فردی و تامین و عدالت اجتماعی اصرار دارم.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد:  درحوزه سیاست خارجی لازم است در صحنه جهانی و منطقه ای در راستای منافع و امنیت ملی، توسعه کشور و حتی استقلال میهن طرحی نو در اندازیم تا در قالب صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و سازنده با نظام جهانی ، منطقه ای بویژه همسایگان از جمله با تاکید بر حوزه تمدن ایرانی امکان جبران عقب ماندگی ها و رسیدن به پیشرفت و جایگاه جهانی درخورمردم ایران فراهم گردد. درحوزه سیاست داخلی لازم است از ایجاد جو و فضای اطلاعاتی و امنیتی و انسدادهای سیاسی بپرهیزیم  تا بتوانیم در مسیر اجماع ملی ، شفاف سازی ، روان سازی و انتقال سالم و قانونی قدرت حرکت کنیم .

حق شناس در پایان گفت: لازم است با ایجاد فضای آزاد و اعتماد به ملت و بویژه احزاب و جامعه مدنی و نخبگان و پذیرش نقد و اصلاح از درون و با ارتقای کرامت انسانی و سرمایه اجتماعی راه را برای پیشرفت و تعالی جامعه باز کنیم .

 

--------------------------------------------------------------------------

 

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید