امروز : پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۸

تحرکات مسئولان عراقی درباره انتخابات ششم ژوئن

منابع سیاسی عراق اعلام کردند، طی روزهای آتی دیدارها و نشست‌های فشرده‌ای میان رهبران و گروه‌های سیاسی برای مشخص کردن سرنوشت انتخابات زودهنگام برگزار خواهد شد.
تحرکات مسئولان عراقی درباره انتخابات ششم ژوئن
دوشنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۰:۲۴ |
کد خبر : ۱۱۸۳۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، یک منبع سیاسی عراقی اعلام کرد: هفته کنونی شاهد تحرکات سیاسی به رهبری برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق با رهبران سیاسی و کمیته عالی مستقل انتخابات خواهیم بود.

هدف از دیدارها مشخص شدن موضع نهایی درباره انتخابات است به ویژه به این دلیل که انتخابات در سایه بحران‌ها و اختلافات برگزار می‌شود.

کمیته مستقل انتخابات باید موضع نهایی خود را مشخص کند که آیا قادر به برگزاری انتخابات در موعد مقرر هست یا باید موعد دیگری تعیین شود.

این منبع افزود: بعد از تکمیل مذاکرات به صورت رسمی اعلام خواهد شد که در تاریخ تعیین شده توسط دولت یعنی ششم ژوئن انتخابات برگزار خواهد شد یا خیر. از جمله مسائلی که نیاز به تصمیم‌گیری نهایی از سوی تمام گروه‌های سیاسی دارد موضوع برگزاری انتخابات از طریق کارت الکترونیکی برای ممانعت از تقلب و همچنین نظارت سازمان ملل بر انتخابات و اختصاص اموال کافی برای آن است.

کمیته عالی انتخابات عراق اخیرا از ثبت نام ۴۲۴ حزب برای مشارکت در انتخابات خبر داد. تاکنون تعداد احزاب مجاز به ۲۳۱ حزب رسیده است. تاکنون هیچ گونه ائتلاف سیاسی جدیدی اعلام نشده است اما مذاکراتی برای شرکت در انتخابات با لیست‌های واحد یا ایجاد ائتلاف‌هایی بعد از نتایج انتخابات وجود دارد. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید