امروز : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

خونتای میانمار انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ را بررسی می‌کند

یکی از روزنامه‌های دولتی میانمار امروز (چهارشنبه) نوشت، رهبر جدید کشور گفته که دولت خونتا پس از کودتا قصد دارد تا تحقیقاتی را در ارتباط با تقلب ادعایی در انتخابات پارلمانی گذشته میلادی انجام و همچنین اقتصاد و شیوع ویروس کرونا را در اولویت خویش قرار دهد.
خونتای میانمار انتخابات پارلمانی ۲۰۲۰ را بررسی می‌کند
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۳:۴۰ |
کد خبر : ۱۲۰۱۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال مین آنگ هلیانگ، رهبر ارشد دولت خونتا روز سه شنبه در نخستین نشست دولت جدیدش در نایپیداو، پایتخت اعلام کرد که انتخابات سال گذشته میلادی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

روزنامه دولتی گلوبال نیو لایت میانمار امروز نوشت، ارتش گفته که یکی از دلایل برکناری دولت آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی این کشور به دلیل ناتوانی او در رسیدگی و تحقیق کامل و مناسب درباره اتهامات ادعایی تقلب در انتخابات پارلمانی گذشته میلادی بوده است.

کمیسیون اتحادیه انتخاباتی میانمار چهار روز پیش از کودتای نظامی در این کشور اعلام کرده بود که مشکلات جدی در ارتباط با انتخابات وجود ندارد.

ارتش اعلام کرده که برای یکسال وضعیت فوق‌العاده در کشور پای برجا می‌ماند و سپس انتخابات انجام می‌شود و پیروز آن، زمام امور کشور را به دست می‌گیرد.

این روزنامه دولتی میانمار همچنین گزارش کرد، ژنرال ارتش کشور به اعضای کابینه گفته که کمیسیون جدید انتخاباتی شامل پرسنل مستقل و بی طرف به بررسی داده‌های انتخاباتی می‌پردازند تا نتایج درست را بیابند و اقدامات نیز بر اساس آن نتایج انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه لیست رای دهندگان نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، تایید کرد که بیش از ۱۴۰ هزار و ۶۰۰ مورد از جمله ۳۱۰۰ مورد فوتی ناشی از کرونا نیز ثبت شده است.

این ژنرال ارتش میانمار همچنین اقداماتی را برای تقویت اقتصادی متاثر از کرونا در کشور مطرح کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید