امروز : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۸

مهلت ۲۱ روزه نخست وزیر لیبی برای معرفی کابینه/ سازمان ملل: چالش ها هنوز تمام نشده اند

نخست وزیر جدید لیبی پس از کسب اکثریت آرا در مجمع گفتگوی لیبی گفت که کابینه‌اش تمام تلاش خود را برای حل مشکلات لیبی و فراهم کردن واکسن کرونا انجام خواهد داد.
مهلت ۲۱ روزه نخست وزیر لیبی برای معرفی کابینه/ سازمان ملل: چالش ها هنوز تمام نشده اند
شنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۲:۴۷ |
کد خبر : ۱۲۰۲۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از اسپوتنیک، عبدالحمید دبیبه، نخست وزیر جدید لیبی در اولین سخنرانی پس از به دست آوردن اکثر آرا و موفقیت در رای‌گیری مجمع گفتگوی لیبی گفت که کابینه‌اش به اصل شفاف‌سازی و حسابرسی در هر زمانی پایبند است و تمام تلاش خود را برای حل مشکل برق انجام خواهد داد و فراهم کردن واکسن کرونا از اولویت‌های آن است.

دبیبه افزود: دولت ما قادر به فعالیت در نقاط مختلف لیبی را خواهد داشت و برنامه ما بر سفر و کار در شهرها پابرجا است.

در همین حال استفانی ویلیامز، نماینده موقت سازمان ملل در لیبی در مصاحبه‌ای تلویزیونی در واکنش به انتخاب اعضای دولت موقت لیبی از جمله نخست وزیر، رئیس شورای ریاستی و دو عضو این شورا از سوی انجمن گفتگوی سیاسی لیبی در ژنو اظهار کرد: چالش‌ها هنوز تمام نشده‌اند و نخست وزیر موقت لیبی باید ظرف ۲۱ روز کابینه را تشکیل داده و اعضای کابینه را به پارلمان لیبی معرفی کند تا رای اعتماد بگیرد و در صورتی که موفق به این کار نشود، این کابینه به انجمن گفتگوی ملی لیبی ارجاع داده می‌شود.

ویلیامز تاکید کرد: کابینه جدید باید نمایندگانی از تمامی گروه‌ها از جمله جوانان و زنان داشته باشد.

در نتیجه رای‌گیری مجمع گفتگوی لیبی با نظارت سازمان ملل در ژنو، عبدالحمید دبیبه به عنوان نخست وزیر، محمد یونس المنفی به عنوان رئیس شورای ریاستی و موسی الکونی و عبدالله حسین اللافی به عنوان دو عضو این شورا انتخاب شدند.
در این رای‌گیری دبیبه با کسب ۳۹ رای بر رقبای خود از جمله عقیله صالح پیروز شد.

چهره‌هایی که در رای‌گیری پیروز شدند، مدیریت امور لیبی را موقتا تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی لیبی در ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ بر عهده خواهند داشت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید