امروز : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷

هیاتی از کمیته انتخابات فلسطین فردا به غزه می‌رود

سخنگوی کمیته انتخابات فلسطین اعلام کرد که هیاتی از این کمیته فردا (سه‌شنبه) در چارچوب آمادگی ها برای برگزاری انتخابات سراسری سفری دو روزه به غزه خواهد داشت.
هیاتی از کمیته انتخابات فلسطین فردا به غزه می‌رود
دوشنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۳:۴۰ |
کد خبر : ۱۲۰۴۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیته مرکزی انتخابات فلسطین اعلام کرد که هیاتی از این کمیته در چارچوب آمادگی برای برگزاری انتخابات سراسری فردا به نوار غزه فرستاده خواهد شد.

طبق بیانیه سابق ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین، انتخابات در سال جاری میلادی طی سه مرحله برگزار خواهد شد: ابتدا انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ مه، سپس انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان در تاریخ ۳۱ ژوئیه و در آخر انتخابات شورای ملی در تاریخ ۳۱ اوت برگزار خواهد شد.

فرید طعم الله، سخنگوی این کمیته به خبرگزاری آناتولی گفت: هیاتی از کمیته مرکزی انتخابات سه‌شنبه برای سفری دو روزه وارد غزه خواهد شد. این هیات نشست‌هایی با گروه‌های فلسطینی، نهادهای حقوقی، جامعه مدنی و روزنامه‌نگاران برای بررسی مسایل حقوقی و طرح کمیته جهت آمادگی برای انتخابات آتی خواهد داشت.

به گفته طعم الله، همزمان با ورود هیات یاد شده به غزه، کمیته انتخابات ۲۱ مرکز ثبت نام رای‌دهندگان را در سراسر نوار غزه خواهد گشود.

هیات‌های گروه‌های مختلف فلسطینی به دعوت رسمی مصر، روز یکشنبه از گذرگاه مرزی رفح، نوار غزه را به مقصد قاهره ترک کردند تا در گفتگوی ملی امروز در قاهره برای بررسی سازوکار برگزاری انتخابات شرکت کنند.

پیش از این نیز دو جنبش فتح و حماس اعلام کرده بودند که جلسات گفتگوی ملی جامع هشتم فوریه جاری در قاهره آغاز خواهند شد.

آخرین انتخابات پارلمان فلسطین اوایل سال ۲۰۰۶ برگزار شد که به پیروزی حماس در اکثر کرسی‌ها ختم شد و یک سال قبل از آن نیز انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان برگزار شده بود که در آن محمود عباس پیروز شده بود.

از سال ۲۰۰۷ دو جنبش حماس و فتح دچار اختلاف شدند اما میانجیگری‌ها و توافق‌های مختلف دراول ماه جاری به توافق دو جنبش درباره چگونگی و زمان برگزاری انتخابات منجر شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید