امروز : یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

کنست فردا درباره لایحه انحلال ائتلاف دولتی رأی‌گیری می‌کند

منابع اسرائیلی اعلام کردند که کنست فردا (چهارشنبه) درباره لایحه انحلال ائتلاف دولتی رأی گیری می‌کند.
کنست فردا درباره لایحه انحلال ائتلاف دولتی رأی‌گیری می‌کند
پنج شنبه | ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۲۲:۴۴ |
کد خبر : ۱۴۱۶۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت النشره، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند: کمیته کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) موافقت کرد که فردا (چهارشنبه) قانون انحلال ائتلاف دولتی را به رأی گیری بگذارد.

شامگاه دوشنبه رسانه‌های عبری اعلام کردند، نفتالی بنت، نخست وزیر و یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی اسرائیل؛ درمورد ارائه لایحه انحلال کنست و برگزاری انتخابات ظرف روزهای آتی توافق کردند.

نفتالی بنت و یائیر لاپید اعلام کردند که لایحه انحلال پارلمان را هفته آتی به رای‌ خواهند گذاشت و از آن به بعد، تا روشن شدن سرنوشت سیاسی اسرائیل و برگزاری انتخابات که پنجمین انتخابات سراسری در ۴ سال گذشته است، یائیر لاپید، نخست وزیر خواهد بود.

طبق این توافق که یک تحول مهم سیاسی به شمار می‌رود و رسانه‌های اسرائیلی آن را "یک درام سیاسی بسیار مهم" توصیف کردند، در صورت تصویب لایحه پیشنهادی، نخست وزیر فعلی اسرائیل جای خود را با یائیر لاپید، وزیر خارجه عوض خواهد کرد؛ به این معنا که بنت، به عنوان وزیر خارجه و لاپید، نخست وزیر موقت تا زمان برگزاری انتخابات خواهند بود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید