امروز : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

هشدار نمایندگان عراقی نسبت به مداخله‌های خارجی در روند انتخابات

شماری از نمایندگان پارلمان عراق نسبت به مداخله‌های خارجی و آمریکایی در انتخابات زودهنگام عراق از طریق مشارکت در اقدامات فنی و نظارت بر روند رأی‌گیری هشدار دادند.
هشدار نمایندگان عراقی نسبت به مداخله‌های خارجی در روند انتخابات
سه شنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۳:۳۳ |
کد خبر : ۱۲۰۸۹ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری المعلومه، نمایندگان پارلمان عراق تاکید کردند که مداخله خارجی در انتخابات عراق باعث خواهد شد که این انتخابات از شفافیت و سلامت برخوردار نباشد.

در همین راستا، فاضل الفتلاوی، از نمایندگان ائتلاف الفتح در پارلمان عراق خاطرنشان کرد: طرح‌ها و نقشه‌های آمریکا برای دخالت در پرونده انتخابات رصد شده و سفارت آمریکا برای مشارکت در اقدامات فنی روند انتخابات به بهانه نظارت بین‌المللی با برخی طرف‌ها در ارتباط است.

از سوی دیگر، بدر حامد عباس، نماینده فراکسیون «بدر» عراق نسبت به مداخله آمریکا در انتخابات زودهنگام عراق هشدار داد و تصریح کرد که مداخله آمریکا باعث می‌شود این انتخابات شفافیت خود را از دست بدهد.

در همین رابطه، محمد کریم، نماینده فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق نیز اظهار داشت: عراق در امور مربوط به انتخابات به مشورت هیچ کشوری احتیاج ندارد و در عین حال هیچ شخصی در این کشور با نظارت بین‌المللی و ثبت ملاحظات درباره روند انتخابات مخالفت نمی‌کند؛ اما این امر باید معقولانه و طبق معیارها و استانداردهای بین‌المللی باشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید