امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۶

پیشتازی حزب حاکم روسیه در انتخابات دوما

براساس اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه با استناد به شمارش بیش از ۵۰ درصد صندوق‌های رای، حزب حاکم "روسیه متحد" با کسب ۴۶.۱۱ درصد آراء در انتخابات پارلمانی پیشتاز است.
پیشتازی حزب حاکم روسیه در انتخابات دوما
دوشنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۶ |
کد خبر : ۱۳۲۰۵ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس شمارش آراء، حزب کمونیست فدراسیون روسیه (CPRF) با کسب ۲۱.۴ درصد رای در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین حزب لیبرال دموکراتیک روسیه (LDP) با کسب ۸.۰۷ درصد رای در جایگاه سوم و حزب سوسیال دموکراتیک موسوم به "یک روسیه عادل برای حقیقت" با ۷.۶۲ درصد در جایگاه چهارم قرار دارند.

حزب "مردم جدید" هم با کسب ۵.۹۷ درصد رای، آستانه حداقل ۵ درصد رای برای ورود به پارلمان را به دست آورد.

براساس اعلام کمیسیون انتخابات، حزب حاکم روسیه متحد در حال حاضر در ۱۹۳ حوزه انتخابیه تک نفره پیشتاز است. حزب کمونیست فدراسیون روسیه هم در ۱۶ حوزه انتخابیه و حزب "یک روسیه عادل برای حقیقت" هم در هشت حوزه انتخابیه تک نفره پیشتاز هستند.

در همین حال واسیلی پیسکارف، رئیس کمیسیون دوما در امور تحقیقات مداخله خارجی اعلام کرد، سازمان‌های غیردولتی خارجی در حال نشر اطلاعات نادرست درباره انتخابات پارلمانی روسیه هستند.  

پیسکارف در مطلبی نوشت: اطلاعاتی در مورد حمایت خارجی مستقیم (مالی) و غیرمستقیم (عناصر روش شناختی) با هدف بی‌اعتبار کردن انتخابات وجود دارد. حقایقی درباره آموزش تحریک‌کنندگان در خارج از کشور برای سازماندهی حوادث انتخاباتی هم ثبت شده است. این کمیسیون درخواستی برای دفتر دادستانی کل به منظور به رسمیت شناختن این سازمان‌ها به عنوان عنصر نامطلوب در اراضی روسیه آماده کرده است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید