امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷
ضمن دعوت به صلح فراگیر

هشدار مقتدی صدر درباره تلاش‌ها برای تاخیر یا لغو انتخابات عراق

رهبر جریان صدر عراق برخی طرف‌ها را به تلاش برای برهم زدن امنیت جهت به تأخیر انداختن یا لغو انتخابات پارلمانی پیش رو متهم کرد.
هشدار مقتدی صدر درباره تلاش‌ها برای تاخیر یا لغو انتخابات عراق
شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۲۳:۵۳ |
کد خبر : ۱۲۳۹۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در توییتی نوشت: طرف‌هایی هستند که می‌خواهند برای رسیدن به اهدافی از جمله به تأخیر انداختن یا لغو انتخابات امنیت را برهم بزنند. آن‌ها این کار را از طریق شبه‌نظامیانی انجام می‌دهند که نیروهای اشغالگر را هدف قرار می‌دهند تا مانع رفتن آن‌ها از عراق شوند. بقای این نیروها بقای آن شبه‌نظامیان است. همچنین می‌خواهند از طریق کشاندن عراق به نزاع خارجی و ربط دادن با نزاع سوریه و اسرائیل این کار را بکنند.

وی افزود: ای مردم جسور عراق آیا جنگ، قتل، مهاجرت و انفجار کافی نیست. به سمت صلحی فراگیر برویم که در کنار هم به دور از دستورکارهای خارجی و بدون اطاعت از بیگانگان زندگی کنیم. عراق ما به صلح نیاز دارد. صلح بدون بعث، بدون تروریسم، بدون اشغال، بدون عادی‌سازی، بدون خشونت، بدون جنگ، بدون ترور، بدون شبه‌نظامیان مسلح، بدون قاچاق، بدون تجارت سلاح، بدون نزاع‌های دینی، عقیدتی یا فکری. همگی ما در عراق برادر هستیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید