امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۳

برزیلی ها استیضاح بولسونارو را خواستارند

معترضان در چند شهر برزیل به خیابانها آمدند تا خواستار استیضاح ژایر بولسونارو، رئیس جمهور راست افراطی این کشور که در هفته های اخیر محبوبیتش به دنبال بالا گرفتن رسوایی های فساد با پس زمینه همه گیری بیماری سقوط کرده، شوند.
برزیلی ها استیضاح بولسونارو را خواستارند
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۴۰ |
کد خبر : ۱۲۹۳۰ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، در هفته های اخیر این خبر منتشر شد که وزارت دفاع برزیل به رهبران کنگره این کشور گفته که انتخابات سال آینده میلادی بدون اصلاح سیستم رای گیری الکترونیک با هدف شامل ساختن مستندات کاغذی هر رای برگزار نخواهد شد.

بولسونارو چند بار بدون سند و مدرک گفته که سیستم فعلی نسبت به تقلب آسیب پذیر است در حالی که دولت برزیل این ادعاها را رد کرده است.

بولسونارو با دورنمای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در انتخابات سال آینده میلادی روبرو است و احتمالا در این انتخابات با دشمن سیاسی خود یعنی لوئیز ایناسیو لولاداسیلوا، رئیس جمهور چپگرای سابق رقابت خواهد کرد. نظرسنجی ها هم اکنون نشان می دهند که بولسونارو در این انتخابات در برابر لولا داسیلوا بازنده است.

اعتراضات روز شنبه دست کم دومین دفعه در ماه جاری میلادی بود که برزیلی ها در چند شهر به منظور مخالفت با بولسونارو به خیابانها ریخته اند.

مارکوز کرست، یک معترض در سائوپائولو گفت: ما اینجا هستم چون وقت واکنش نشان دادن به دولت فعلی به عنوان یک دولت طرفدار نسل کشی که ما داریم و کشور ما را تصرف کرده، است.

بالغ بر 500 هزار برزیلی در دوره رهبری بولسونارو در برزیل در اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده اند؛ کسی که به طور گسترده از بابت کم اهمیت دانستن شدت این بیماری و مخالفت کردن با تدابیر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک مورد انتقاد قرار گرفته است.

بولسونارو هم اکنون در مجلس سنا هدف تحقیقات قرار گرفته است و این مجلس درباره امکان وقوع فساد در ارتباط با خرید واکسن هندی کروناویروس تحقیق می کند.

بولسونارو روز شنبه در شهر برازیلیا پایتخت برزیل بود و در ضمن استقبال حامیانش به موتورسواری رفت.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید