کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتصاب سرویراستار دانشنامه‌های «خلیج فارس» و «خاورمیانه و شمال آفریقا»

27 دی 1400 ساعت 20:11

عباس سعیدی، عضو شورای عالی علمی مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی)، از سوی رئیس این نهاد پژوهشی، به مدیریت و سرویراستاری دانشنامۀ خلیج فارس و دانشنامۀ خاورمیانه و شمال آفریقا منصوب شد.


به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، در متن حکم کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی آمده است: «پیرو مذاکرات حضوری و با توجه به سوابق علمی و پژوهشی تحسین‌‎برانگیز شما در مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی و دانشگاه، بدین‌وسیله به مدیریت و سرویراستاری «دانشنامه خلیج فارس» و «دانشنامه خاورمیانه و شمال آفریقا» منصوب می‎‌شوید. همچنین مدیریت جغرافیای ایران کمافی‌السابق به‌عهده جناب‎‌عالی است. از خداوند متعال تندرستی و توفیق شما را خواستارم.»

سعیدی که این‌روزها ٧١ سال دارد، در سال ١٣۶٣ دکترای خود را در رشته علوم طبیعی، از دانشگاه فیلیپسِ آلمان و یک‌سال بعد نیز فوق دکترای خود را در رشته آموزش دانشگاهی و توسعه بین‌الملل، از دانشگاه کاسلِ آلمان دریافت کرد و هم‌اکنون استاد بازنشسته گروه جغرافیای دانشکده علوم زمینِ دانشگاه شهید بهشتی است.

او که از سال ١٣۶۵ همکاری خود را با مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی آغاز کرد، از سال ١٣٧٨ به عضویت در شورای عالی علمی درآمد و مدیریت بخش «جغرافیای دانشنامه ایران» را عهده‌دار شد.

ازجمله فعالیت‌های پژوهشی او می‌توان به سرویراستاری مجموعه پنج‌جلدیِ «جغرافیای جامع ایران» اشاره کرد.


کد مطلب: 13747

آدرس مطلب :
https://www.bazentekhabat.com/news/13747/انتصاب-سرویراستار-دانشنامه-های-خلیج-فارس-خاورمیانه-شمال-آفریقا

باز انتخابات
  https://www.bazentekhabat.com