کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نظرسنجی؛ ماکرون در نهایت پیروز انتخابات فرانسه می‌شود

18 فروردين 1401 ساعت 18:50

نتایج یک نظرسنجی مربوط به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان داد که امانوئل ماکرون در این انتخابات، رقیبش مارین لوپن را شکست می‌دهد اما این نامزد جناح راست افراطی فرانسه با افزایش اقبال به خودش مواجه شده است.


به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز،  نتایج نظرسنجی انجام شده برای نشریه لوموند فرانسه نشان داد، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی فرانسه که برای اواخر ماه جاری میلادی برنامه‌ریزی شده، مارین لوپن را شکست خواهد داد اما این نظرسنجی در عین حال نشان داد که لوپن در هفته‌های اخیر با افزایش اقبال رای‌دهندگان به خودش مواجه شده است.

در این نظرسنجی مشخص شد، ماکرون در دور اول این انتخابات که برای تاریخ ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین) در نظر گرفته شده، با کسب ۲۶.۵ درصد آرا به پیروزی دست یافته و مارین لوپن با به دست آوردن ۲۱.۵ درصد رای در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. در نظرسنجی مشابهی که در بازه ۲۱-۲۴ مارس برگزار شده بود، ماکرون ۲۸ درصد و لوپن ۱۷.۵ درصد آرا را کسب کرده بودند.

طبق نظرسنجی جدید، ماکرون نهایتا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که برای ۲۴ آوریل در نظر گرفته شده، با کسب ۵۴ درصد رای در مقابل ۴۶ درصد رای رقیبش لوپن، به پیروزی می‌رسد.


کد مطلب: 13979

آدرس مطلب :
https://www.bazentekhabat.com/news/13979/نظرسنجی-ماکرون-نهایت-پیروز-انتخابات-فرانسه-می-شود

باز انتخابات
  https://www.bazentekhabat.com