کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روایتی از آنها که در انتخابات می‌آیند و کسانی که نمی‌خواهند بیایند

22 آبان 1395 ساعت 19:56

نگاهی به خبرهای انتخاباتی و کسانی که گفته می شود وارد گود انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خواهند شد.


به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، هفته‌ای که گذشت تنور انتخابات داغ‌تر از هفته‌های گذشته بود و احزاب آرایش‌های سیاسی جدیدتری را به خود گرفتند.این گزارش ضمن مرور اخبار حزبی ئ انتخاباتی ففته گذشته به نظرات شخصیت‌های سیاسی را در مورد مجاهدفقید حجت‌الاسلام جعفر شجونی می‌پردازد.

 

**انقلاب اسلامی،شیخ صراحت و انقلابی‌گری را از دست داد*آیت الله موحدی کرمانی: مرحوم شجونی حقیقتا به اصل ولایت چه در زمان امام و چه در زمان مقام معظم رهبری به شدت پایبند بود.دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مرحوم شجونی از مبارزین فعال قبل و بعد از انقلاب بود و منبرهای او وجهه مبارزه‌ای داشت گفت: اگر نیاز باشد افراد جدیدی به جامعه روحانیت اضافه خواهند شد.

*ناطق نوری:حجت‌الاسلام شجونی پس از انقلاب نیز مواضع صریح و انقلابی خود را در دفاع از خط امام و ولایت حفظ کردندحجت‌الاسلام ناطق نوری با بیان اینکه حجت‌الاسلام شجونی باکی از این نداشت که مواضعش طرفداری داشته باشد یا نه، گفت: ایشان موضع انقلابی خود را در دفاع از ولایت و خط امام حتی پس از انقلاب نیز حفظ کردند.

*مصباحی مقدم:حجت‌الاسلام شجونی از کسانی بود که همه‌جا با صراحت تمام موضع‌گیری می‌کردسخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت:‌ حجت‌الاسلام شجونی از جمله موسسان جامعه روحانیت و جزو کسانی بود که همه‌جا با صراحت تمام موضع‌گیری می‌کرد.

 

*پورمحمدی: روحیه جسورانه و مسئولیت‌پذیر حجت‌الاسلام شجونی زبانزد همه بودوزیر دادگستری با بیان اینکه حجت‌الاسلام شجونی روحیه‌ای مبارز و انقلابی داشت، گفت: اساس سلامت فکری یک مسلمان ایستادگی و مقاومت در راه عقیده است.

**زمزمه‌هایی از آمدن‌ها و نیامدن‌ها در انتخابات96

سروری:اصولگرایان تا آخر آذرماه برای کاندیدای نهایی به جمع‌بندی می‌رسند/ تشکیل جلسات اصولگراییقائم‌مقام جمعیت رهپویان از جمع‌بندی اصولگرایان برای کاندیدای نهایی تا آخر آذرماه خبر داد و گفت: ما برای رسیدن به کاندیدای نهایی خوش‌بین هستیم.

*حداد عادل:برنامه اصولگرایان برای انتخابات به زودی اعلام می‌شود/ ساز و کار رسیدن به نامزد واحد دنبال می‌شودحداد عادل اعلام کرد که اصولگرایان برای حضور هماهنگ در انتخابات برنامه دارند و به زودی این برنامه را اعلام و سازوکار رسیدن به فرد واحد را نیز دنبال می‌کنیم.

منتجب‌نیا:اعتمادملی در انتخابات 96 کاندیدا نخواهد داشتمنتجب‌نیا در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره معرفی نامزد برای انتخابات 96 تصریح کرد: حزب اعتماد ملی کاندیدای جدا معرفی نخواهد کرد.

*وقتی حزب اعتماد ملی تکذیبیه خود را هم حذف می‌کند + فایل مصاحبه منتجب‌نیادر پی گفت‌‌و‌گوی فارس با منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی و جوسازی برخی کانال‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب درباره این مصاحبه، فارس فایل صوتی این گفت‌و‌گو را منتشر کرد.

*اعضای جدید شورای مرکزی جمعیت رهپویان انتخاب شدند + اسامیاعضای جدید شورای مرکزی جمعیت رهپویان عصر امروز در انتخابات مجمع عمومی این جمعیت مشخص شدند.

*مجمع جوانان ایران اعلام موجودیت کردمجمع جوانان ایران با مشارکت بیش از 40 نهاد مدنی و تشکل‌ سیاسی اعلام موجودیت کرد.

*عارف رئیس دائم شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان شددر جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان،محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان شد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری و رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نواب رئیس شورای عالی سیاست گذاری شدند.

به علاوه ژاله فرامرزیان و صدراعظم نوری به عنوان دبیران هیات رئیسه شورای عالی سیاست گذاری انتخابات شدند.

 

*انتقاد سیدهادی خامنه‌ای از تمدید فعالیت شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلباندبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) طی نامه‌ای به رئیس دولت اصلاحات از تمدید دوباره شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان انتقاد کرده است.

بر پایه این خبر دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) مهرماه سال جاری طی نامه‌ای از رئیس دولت اصلاحات به دلیل کنار گذاشته شدن شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و دلخوری برخی از احزاب نسبت به این مسئله انتقاد کرده است.

هادی خامنه‌ای در بخشی از این نامه علت شکست اصلاح‌طلبان در سال 94 را به رئیس دولت اصلاحات یادآور شده و از وی خواستار انسجام هرچه بیشتر نیروهای اصلاح‌طلب شده است.

رئیس دولت اصلاحات نیز در پاسخ به نامه انتقادآمیز دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) توضیحاتی را ارائه کرده است.

*شیخیانی:حزب مردم در سال 96 مقابل روحانی کاندیدای اختصاصی خواهد داشتدبیرکل حزب مردم گفت: ما برای سال آینده (96) مقابل حسن روحانی کاندیدای اختصاصی خواهیم داشت و همچنین برای مناظره با روحانی اعلام آمادگی می‌کنم.

*موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب با صدور پروانه حزب اتحاد ملتوزارت کشور از موافقت کمیسیون ماده 10 احزاب با صدور پروانه حزب اتحاد ملت خبر داد.

*فروزنده:نشست فصلی جمعیت ایثارگران درباره انتخابات 96 به‌زودی برگزار می‌شودسخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از برگزاری نشست انتخاباتی تشکل متبوع خود برای بررسی انتخابات 96 خبر داد.

*حدادعادل:احتمال پیروزی در انتخابات با حفظ وحدت اصولگرایان و جمع‌بندی تجربیات گذشته/ نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شویمحدادعادل با بیان اینکه اگر با حفظ وحدت و برنامه‌ریزی حاصل از جمع‌بندی تجربیات گذشته وارد انتخابات شویم، احتمال پیروزیمان وجود دارد،‌ گفت: جدای از نتیجه، یک رقابت جدی در انتخابات سال 96 برای اصل نظام ضروری است.

سجادی:دلیل شکست اصولگرایان عدم ایجاد ائتلاف در انتخابات گذشته بود/دعوت از تمامی احزاب اصولگرا از سوی جامعه روحانیت مبارز برای ائتلاف در انتخاباتسخنگوی جبهه پیروان خط امام ورهبری با بیان اینکه اصولگرایان از انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری و مجلس دهم درس‌های بزرگی گرفتند، گفت: هر زمانی که اصولگرایان با یکدیگر ائتلاف کردند موفق بودند و دلیل شکست اصولگرایان عدم ایجاد ائتلاف در انتخابات گذشته بوده است.

*رهامی:برگزاری همایش اصلاح‌طلبان تا آخر آذرماه/ احتمال ارائه دو لیست در انتخابات شورای شهر تهران توسط اصلاح‌طلبانرئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از برگزاری همایش بزرگ اصلاح‌طلبان در اواخر آذرماه خبر داد و گفت: ممکن است اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران با دو لیست وارد شوند که 80 درصد آن مشترک باشد.

*مصباحی‌مقدم:گزارش کمیته سیاسی جامعه روحانیت برای برگزاری گردهمایی اصولگرایانسخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: کمیته سیاسی جامعه روحانیت گزارش خود را برای انتخابات ارائه کرد و قرار شد گزارش‌های بعدی برای گردهمایی اصولگرایان نیز ارائه شود.

*شجاع‌پوریان:تصمیم نهایی را در انتخابات،شورای عالی اصلاح‌طلبان می‌گیرد/فعلا به کسی جز روحانی فکر نمی‌کنیمعضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با بیان اینکه در شرایط فعلی به کسی جز روحانی برای انتخابات96 فکر نمی‌کنیم،گفت:تصمیم نهایی را در مسائلی چون انتخابات و فعالیت‌های دیگر سیاسی شورای عالی اصلاح‌طلبان می‌گیرد.

*میرتاج‌الدینی:اصولگرایان طبق راهبرد وحدت گفتمانی به یک کاندیدای اصلی و نهایی می‌رسندحجت‌الاسلام سید محمد رضا میرتاج‌الدینی با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی اصولگرایان برای ریاست جمهوری 96 اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت‌های انتخاباتی برای ریاست جمهوری به صورت درون گروهی است و طیف‌های اصولگرا از جمله مؤتلفه، جبهه پیروان، ایثارگران، پایداری و یکتا جلسات بررسی و برنامه‌ریزی خود را برگزار می‌کنند که در نهایت تلفیق شده و به صورت برنامه واحد پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه در درون جریان اصولگرایی استراتژی تصمیم جمعی و حرکت تیمی کاملا برجسته است، افزود: اصولگرایان طبق راهبرد وحدت گفتمانی به یک کاندیدای اصلی و نهایی می‌رسند که به صورت تیمی نیز از او حمایت خواهند کرد و کاندیدای اصلی مورد حمایت کل جبهه انقلابی و اصولگرا قرار می‌گیرد.

*حجت‌الاسلام هادی خامنه‌ای:حضور مجمع نیروهای خط امام (ره) در قالب شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات 96رئیس مجمع نیروهای خط امام (ره) درباره اینکه آیا این تشکل کاندیدای مستقل در انتخابات خواهد داشت یا خیر گفت: ما برای انتخابات در قالب شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب در انتخابات حضور پیدا می‌کنیم. 

*غفوری‌فرد:احتمال کاندیداتوری میرسلیم، بادامچیان و باهنر از جبهه پیروان خط امام و رهبری برای انتخابات 96عضو حزب مؤتلفه، گفت: برای ارائه لیست واحد اصولگرایان هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و در حال بررسی هستیم که در حال حاضر در داخل خود حزب بررسی می‌شود. 

غفوری‌فرد همچنین در مورد کاندیداهای احتمالی برای انتخابات ریاست جمهوری 96 اظهار داشت: تاکنون هیچ کس از لیست اصولگرایان برای انتخابات حذف نشده همچنین کسی هم تأیید نشده ولی احتمال کاندیداتوری چندین نفر از احزاب اصولگرایی از جمله محمدرضا باهنر، اسدالله بادامچیان و سیدمصطفی میرسلیم از جبهه پیروان خط امام و رهبری وجود دارد.

*آیت‌الله کعبی:جامعه مدرسین انتخابات ریاست‌جمهوری را در دستور کار قرار نداده استعضو جامعه مدرسین درباره برنامه جامعه مدرسین و همراهی با جامعه روحانیت برای انتخابات 96 اظهار داشت: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکنون انتخابات ریاست جمهوری را در دستور کار خود قرار نداده است.

*کنعانی‌مقدم:بر مبنای وحدت اصولگرایی و تک‌نامزدی در مرحله نهایی انتخابات پیش می‌ریم/اقتصاد مقاومتی و معیشت کلید اصلی انتخابات 96دبیرکل حزب سبز با بیان اینکه کلیت کار ما بر مبنای پیوستن به وحدت اصولگرایی و تک‌نامزدی در مرحله نهایی انتخابات به پیش می‌رود،گفت:کلید اصلی انتخابات 96 اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم خواهد بود.

*جامعی:فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان باید در قالب شورای هماهنگی باشدعضو اراده ملت گفت: فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان باید در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات باشد.


کد مطلب: 150

آدرس مطلب :
https://www.bazentekhabat.com/news/150/روایتی-انتخابات-می-آیند-کسانی-نمی-خواهند-بیایند

باز انتخابات
  https://www.bazentekhabat.com