کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امام جمعه موقت تهران : باید در شناخت فرد اصلح در انتخابات آتی تلاش ویژه‌ای کنیم

28 اسفند 1395 ساعت 6:41

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: اندک اندک به زمان انتخابات نزدیک می شویم باید در شناخت فرد اصلح تلاش ویژه داشته باشیم چرا که غفلت در این مورد مجازات دارد. ویژگی‌های فرد اصلح را در آینده خواهم گفت.


به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آیت‌الله  موحدی کرمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ایام ولادت حضرت صدیقه کبری ، حضرت زهرا (س) به بیان صفات اخلاقی این بزرگوار پرداخت و اظهار کرد: ایشان پاهای‌شان به واسطه زیاد ایستادن در راه خدا متورم شد. پدران و مادران،‌ نخبگان علمی، امامان جماعت  و مروجان باید لذت  نماز خواندن واقعی را به مردم بچشانند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ضرورت توجه به نیکوکاری به ویژه در آستانه سال جدید گفت:‌ باید به فکر ضعفا و مستضعفین بود. این موضوع یکی از شرایط استقبال از عید نوروز است و باید همه مهربان باشیم و همدیگر را دوست بداریم. حتی در آیات قرآن در مورد دوست داشتن حیوانات هم توصیه شده  است.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به آیاتی در ارتباط با رعایت حق مظلوم اظهار کرد: وای به حکومتی که با ظلم همراه باشد. قضات محترم توجه کنند مبادا حقی از مظلوم پایمال شود. امام حسین (ع) به پسرش فرمود پسرم مراقب باش مبادا به کسی ظلم کنی که یاوری جز خداوند ندارد.

موحدی کرمانی همچنین مسئله دشمن شناسی را یکی از موضوعات مهمی خواند که همگان باید به آن توجه کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه قرار بود بعد از برجام همه تحریم‌ها برداشته شود، گفت:‌ قرار بود تحریم‌ها برداشته شود و نشده حالا آمریکا می گوید بیایید در مورد منطقه گفت‌وگو کنیم؛ عجیب است کسی که به تعهداتش پایبند نبوده چطور می‌گوید باید گفت‌وگو کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ارتباط با اقتصاد مقاومتی نیز گفت:‌ موضوع اقتصاد مقاومتی از مسائل مهم کشور ما است. انتظارمی رود به اقتصاد مقاومتی در بعد اقدام و عمل توجه بیشتری شود . باید برای این بیکاری خانمان سوز فکری کنیم. اثر سمینارها و جلسات در زمینه رفع مشکلات مردم چیست؟ مبادا فقط حرف باشد و هیچ عملی صورت نگیرد .

موحدی کرمانی در همین راستا یادآور شد که مشکل معیشت مردم مسئله مهمی است که رهبری و خبرگان به آن توجه دارند.

وی در رابطه با ضرورت وحدت میان دولت و ملت تصریح کرد: وحدت دولت و ملت محبت فی مابین است. ارتباط مردم با دولت باید آسان شود . مبادا فاصله ای بین آن‌ها بیفتد. البته زندگی اشرافی صاحبان قدرت آن‌ها را از مردم جدا می‌کند و این فاجعه است. باید همه ما از رهبر عالی قدر ساده زیستی را یاد بگیریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ما در دنیایی زندگی می کنیم که بسیار عجیب است؛ دزدان بین‌المللی اموال مردم را غارت می‌کنند و دم از امانت داری می زنند و هشدار می دهند مواظب باشید غارت نشوید. به تعبیر رهبری آمریکا می خواهد همه چیز را بگیرد و هیچ چیز ندهد. وزیر خارجه انگلیس با کارنامه سیاه حقوق بشری خود را ارتقا دهنده حقوق دنیا معرفی می کند . باید برای بشری که اینها در موردشان حرف می زنند گریه کرد.

وی ادامه داد: وزیر خارجه عربستان ایران را عامل اصلی تروریست در عربستان می‌داند  در حالی که کشورش در یمن سیل خون راه انداخته است. قرآن می خوانند اما متاسفانه خبری از عمل کردن به قرآن نیست. یک انسان مظلوم را کشتن مساوی است با سوختن در آتش ابدی. اینها چطور می خواهند جواب این کشتارها را بدهند؟

موحدی کرمانی یادآور شد:‌ ما اگر عملی انجام می دهیم برای حمایت از مظلوم است. قرآن می گوید به داد مظلوم برسید. حالا اینها می گویند ایران در صدد نابودی عربستان است. ما به شما می گوییم ظلم و ستم خودتان شما را نابود می‌کند . نصیحت می کنم که این آقایان دست از ظلم بردارند وگرنه به دست خودشان نابود خواهند شد.

وی ادامه داد: البته این مسائل منحصر به عربستان نیست . مجامع بین‌المللی با سکوت و نسل کشی اعتبار خود را از دست داده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه باید به کشور خودمان بیاندیشیم گفت:‌ رهبر معظم انقلاب فرموده اند چهار چیز یعنی ایمان و معرفت، قدرت علمی، اقتصاد مقاوم و حفظ عزت ملی عناصر قدرت کشور ما هستند. ایرانی  که در دیکتاتوری پهلوی ذلیل آمریکا بود امروز به برکت همین چهار عنصر به قدرت منطقه تبدیل شده است.

وی با ابراز تاسف از حوادث ایجاد شده در مراسم چهارشنبه سوری  گفت:‌ چهارشنبه سوری با همه خطراتش ، تلفات و چشم کور کردن ها و عضو از دست دادن ها گذشت. نمی دانم تا کی باید شاهد این صحنه باشیم. دنیا در این مورد چه می گوید؟ از طرفی ما را ملتی رفیع می شناسد که همه نقشه دشمنانش را نقش بر آب کرده است از طرفی دیگر  ناگهان صحنه های چهارشنبه سوری را می بیند که با این اعمال جاهلانه انسانها می سوزند. من پیشنهاد می دهم که مسئولان فکری بکنند تا شاهد این حوادث نباشیم.

موحدی کرمانی با تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ دینی گفت:‌ استفاده غلط از فضای مجازی موجب شده تا اعضای خانواده از هم جدا شوند ، متلاشی شوند و آمار طلاق رو به افزایش برود. از همه چیز مهمتر رواج فرهنگ دینی است و باید آموزش های لازم به جوانان در این حوزه داده شود تا دیگر شاهد چنین شرایطی نباشیم.

وی در ارتباط با نزدیک شدن به دوران انتخابات نیز گفت:‌ اندک اندک به روز انتخابات روز امتحان بزرگ و سرنوشت ساز که سرنوشت چهارساله کشور را رقم می زند نزدیک می شویم. باید در شناخت اصلح سعی بلیغی بکنیم تا بهترین و شایسته ترین فرد را انتخاب کنیم . غفلت در این امر بزرگ مجازاتی بزرگ دارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان گفت:‌ باید معیارهای اصلح بودن را شناخت و بر اساس آن رای داد. اگر عمری بود معیارهای فرد اصلح را در آینده خواهم گفت.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا


کد مطلب: 723

آدرس مطلب :
https://www.bazentekhabat.com/news/723/امام-جمعه-موقت-تهران-باید-شناخت-فرد-اصلح-انتخابات-آتی-تلاش-ویژه-ای-کنیم

باز انتخابات
  https://www.bazentekhabat.com