امروز : پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۷

شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه ادامه دارد

کمیته عالی قضایی انتخابات سوریه با اشاره به عدم ثبت هیچ مورد نقض قانونی در انتخابات از بسته شدن مراکز اخذ رای در انتخابات ریاست‌جمهوری و شمارش آرا خبر داد.
شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه ادامه دارد
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۸ |
کد خبر : ۱۲۷۰۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، کمیته عالی قضایی انتخابات سوریه از ملت این کشور برای پایبندی به قانون اساسی و قانون در حین انجام وظیفه ملی و حق‌شان در انتخابات از کمیته‌های قضایی فرعی و کمیته‌های انتخابات نیز به دلیل پایبندی کامل به قانون و برگزاری خوب روند انتخابات تشکر کرد. 

بعد از بسته شدن مراکز اخذ رای کمیته‌های مراکز انتخابات شروع به شمارش آرا کرده و شمارش همچنان ادامه دارد.

انتخابات در ۱۲ هزار مرکز اخذ رای در میان استقبال پرشور مردمی در دمشق، حلب، حمص، لاذقیه، ساحل سوریه و شرق این کشور به رغم مانع‌تراشی‌های نیروهای کرد سوریه برگزار شد.

سوری‌ها به مناسبت این رویداد مردمی شبانه به خیابان‌ها رفتند و جشن گرفتند.

براساس قانون انتخابات سراسری سوریه، کمیته مرکز انتخابات مسؤولیت شمارش آرا در مراکز، نیز اعلام نتایج، برگزاری سخنرانی‌های مربوط به انتخابات و ارجاع نتایج به کمیته عالی قضایی را در حضور نامزدها، نمایندگان و رسانه‌ها برعهده دارد.

پیشتر این کمیته مدت رای‌گیری را پنج ساعت تمدید کرده بود در حالی‌که قرار بود انتخابات راس ساعت هفت عصر پایان یابد اما به دلیل حضور گسترده مردم این روند پنج ساعت تمدید شد.

در کنار بشار اسد، رئیس‌جمهوری فعلی سوریه دو نامزد دیگر نیز حضور دارند. انتظار می‌رود اسد برای دور چهارم برای هفت سال دیگر پیروز انتخابات شود. این دوره اگر قانون اساسی سوریه تغییر نکند آخرین دوره ریاست‌جمهوری او خواهد بود.

براساس برآورد اولیه کمیته عالی قضایی انتخابات، نتایج دو روز بعد از تاریخ پایان شمارش انتخابات اعلام می‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید