امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۴

احتمال بازنگری جریان صدر در تحریم انتخابات به دلیل آمریکا و نشست‌های غیرعلنی

سفر نخست وزیر عراق به واشنگتن و نشست‌های غیرعلنی، جریان صدر را به صرف نظر کردن از تصمیم خود مبنی بر تحریم انتخابات دهم اکتبر ترغیب کرده است.
احتمال بازنگری جریان صدر در تحریم انتخابات به دلیل آمریکا و نشست‌های غیرعلنی
دوشنبه | ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۶:۴۶ |
کد خبر : ۱۲۹۷۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، یک منبع نزدیک به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق از وجود نشست‌های داخل و خارج جریان صدر به منظور بررسی راه‌های احیای مشارکت قوی و کارآمد در انتخابات پارلمانی آتی خبر داد.

منبع مذکور اعلام کرد، هدف از نشست‌هایی که اخیراً بین ریاست سه گانه و رهبران سیاسی برگزار شد، به هم ریختگی روند سیاسی است که کم کم در نتیجه خروج برخی از نیروهای سیاسی از روند انتخابات آغاز شد.

این منبع افزود، سفر اخیر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایالات متحده و دستاوردی که در خصوص مسأله خروج نیروهای آمریکایی از عراق محقق کرد، تاثیر مثبتی در آینده عراق خواهد داشت.

منبع مذکور تاکید کرد، این امر ممکن است جریان صدر را وادار به لغو تصمیم برای تحریم انتخابات زودهنگام پارلمانی کند. 

نشست‌های جریان صدر برای بررسی نتایج سفر مصطفی الکاظمی به واشنگتن و اهداف تحقق یافته و همچنین نتایج نشست رؤسای سه گانه (ریاست‌جمهوری، نخست‌وزیری و پارلمان) و رهبران سیاسی در جریان هستند.

منبع نزدیک به صدر ضمن اشاره به اتخاذ قریب الوقوع تصمیم نهایی در خصوص مسأله تداوم تحریم انتخابات یا صرف نظر از آن، اعلام کرد، تصمیم تحریم نهایی نشده و طبق تحولات سیاسی قابل بازگشت است.

این منبع تاکید کرد، فشارهای سیاسی بر جریان صدر به خاطر بازگشت آن به روند انتخابات ادامه دارد و نشست‌های غیرعلنی برای بررسی این موضوع وجود دارند و دلیل آن ترس این گروه‌ها از تحریم روند انتخابات است که احتمال دارد بر مشارکت شهروندان تاثیر بگذارد.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، ترس از بی‌اعتمادی به نتایج انتخابات عراق از سوی طرف‌های بین‌المللی به دلیل تعداد کم شرکت کنندگان وجود دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید