امروز : پنج شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲
کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصویب کرد

اختیار تام هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در تایید یا رد صلاحیت نامزدها

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها با اشاره به مصوبه امروز این کمیسیون تاکید کرد: با رای اعضای کمیسیون از این پس رای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در خصوص صلاحیت نامزدها قابل تجدید نظر در دیوان عدالت اداری نیست.
اختیار تام هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در تایید یا رد صلاحیت نامزدها
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۲۳:۰۹ |
کد خبر : ۱۳۴۳۷ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روح الله نجابت، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون طرح الحاق یک تبصره به ماده ۶۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور وانتخاب شهرداران که با قید دو فوریت در صحن به تصویب رسیده بود با حضور کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس، کارشناس معاونت قوانین و دستگاه های اجرایی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با اصلاحاتی در متن، به تصویب رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: براساس تبصره‌ی الحاقی به این قانون که در قالب ماده واحده ارائه شده است هیات مرکزی نظارت در خصوص تایید یا رد صلاحیت نامزدها و تایید یا ابطال انتخابات در چارچوب این قانون رأی نهایی و قطعی را صادر نموده و این رأی قابل شکایت و رسیدگی در دیوان عدالت اداری نمی‌باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه جلسه نیز کارگروه اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی با حضور کارشناسان و مسئولان مرتبط با موضوع برگزار شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید