امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۰

دختر دوترته از انتخابات شهرداری فیلیپین انصراف داد

دختر رئیس ‌جمهوری فیلیپین، تنها چند روز مانده به پایان مهلت تغییرات نامزدهای انتخابات شهرداری شهر داوائو سیتی، از نامزدی در این انتخابات انصراف داد.
دختر دوترته از انتخابات شهرداری فیلیپین انصراف داد
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۲:۵۷ |
کد خبر : ۱۳۴۵۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از چنل نیوز ایژیا، سارا دوترته-کارپیو، دختر رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین که احتمال زیادی برای نامزدی‌اش در راستای جانشینی پدرش مطرح بود، دلیل کناره‌گیری‌اش از رقابت‌های شهرداری را اعلام نکرد، اما به حامیانش در فیسبوک گفت که اطلاعیه‌های بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد.

این زن ۴۳ ساله در سال جاری، در نظرسنجی‌ها در مورد نامزدهای مورد نظر برای ریاست‌جمهوری، صدرنشین بوده، اما گفته است که این شغل را نمی‌خواهد.

فیلیپین در ماه مه ۲۰۲۲، انتخاباتی را برای مناصب دولتی، از رئیس جمهوری گرفته تا فرمانداران، شهرداران و مقامات محلی برگزار می‌کند. پنجره تغییر نامزدها در ۱۵ نوامبر بسته خواهد شد.

او با اعلام اینکه سباستین دوترته، برادر و معاونش به جای او نامزد خواهد شد، گفت: عصر امروز (سه‌شنبه) از نامزدی خود برای شهرداری شهر داوائو انصراف می‌دهم.

دوترته-کارپیو بارها گفته است که علاقه‌ای به نامزدی برای ریاست جمهوری ندارد، اما اخیراً تمایل خود را برای ایجاد اتحاد با نامزد دیگر ریاست جمهوری، فردیناند "بونگ بونگ" مارکوس جونیور ابراز کرد؛ او پسر جنجالی و همنام دیکتاتور سرنگون شده فیلیپین است که در سال ۱۹۸۶ از مسند قدرت به زیر کشیده شد.

طرفداران مارکوس از دوترته-کارپیو خواسته‌اند که معاون وی باشد. خانواده مارکوس برای چندین دهه از قدرتمندترین خانواده‌های سیاسی فیلیپین بوده است.

رودریگو دوترته که ۷۶ سال سن دارد، نمی‌تواند برای بار دوم نامزد ریاست جمهوری شود، چرا که طبق قانون اساسی، ممنوع است و می‌گوید که قصد دارد بازنشسته شود. دختر او بسیار محبوب است و این خانواده از نفوذ سیاسی قابل توجهی در جنوب فیلیپین برخوردار هستند و بیش از سه دهه است که داوائو را اداره می‌کنند.

از دیگر نامزدهای ریاست جمهوری می‌توان به "مانی پاکیائو"، سناتور و نماد بازنشسته بوکس، "فرانسیسکو دوماگوسو"، بازیگر سابق و شهردار مانیل، "لنی روبردو"، معاون رئیس جمهور فعلی و سناتور پانفیلو لاکسون و مارکوس اشاره کرد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید