امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳

دادگاه فدرال عراق ۱۳ دسامبر به شکایت العامری درباره انتخابات رسیدگی می‌کند

دادگاه فدرال بالاترین نهاد قضایی عراق ۱۳ ماه جاری میلادی را موعد بررسی شکایت مربوط به لغو نتایج انتخابات که از سوی هادی العامری مطرح شده، تعیین کرد.
دادگاه فدرال عراق ۱۳ دسامبر به شکایت العامری درباره انتخابات رسیدگی می‌کند
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۲:۵۰ |
کد خبر : ۱۳۵۶۳ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، دادگاه عالی فدرال امروز یکشنبه، تاریخ ۱۳ دسامبر را زمان بررسی شکایت هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح درمورد تقلب در انتخابات و لغو آن تعیین کرد.

یک منبع آگاه گفت، این دادگاه امروز برخی شکایت‌ها در خصوص نتایج انتخابات و قانون انتخابات را در حضور رهبران چارچوب هماهنگی شیعه و کارشناسان انتخابات بررسی کرد.

هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح روز شنبه با بیان اینکه اختلاف فاحشی در نوار کاغذی نتایج آرا که به نامزدها تحویل داده شد و نتایج اعلام شده وجود دارد، گفت: ما شکایتی به دادگاه فدرال تقدیم کردیم و دلایل و مستندات لازم و نیز شش گزارش درباره پرونده تقلب و تخلف‌های کمیساریا را در دست داریم.

العامری گفت: ما تصمیم دادگاه فدرال درخصوص نتایج انتخابات پارلمانی را قبول خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: ما معتقدیم ابطال انتخابات توسط دادگاه فدرال یکی از راه‌های خروج از بحران کنونی است.

همچنین احمد الاسدی، یکی از رهبران الفتح گفت، شکایت‌های ارائه شده درباره تقلب در نتایج انتخابات بر گزارش شرکت آلمانی هنسولدت متمرکز هستند.

روز شنبه «عدنان فیحان»، عضو ائتلاف الفتح نیز گزارش شرکت آلمانی بررسی‌کننده دستگاه‌های رای‌گیری را اعلام کرد و گفت: گزارش‌های این شرکت آلمانی دربردارنده اطلاعات حساسی درباره نقاط ضعف نظام انتخاباتی است، کمیساریا اثرانگشت همه رای‌دهندگان را در اختیار نداشت لذا اهمال و کم‌کاری بسیاری در تطابق اثرانگشت رای‌دهندگان وجود داشت.

فیحان با بیان اینکه کمیساریا آمادگی فنی برای برگزاری انتخابات را نداشت، گفت: شرکت آلمانی بررسی‌کننده برنامه دستگاه‌های انتخاباتی( HENSOLDI) این دستگاه‌ها را بررسی و گزارشی به نهادهای مربوطه ارائه کرده است.

این عضو ائتلاف الفتح گفت: برنامه‌های دستگاه تسریع نتایج (بیکوز) علیرغم توصیه شرکت به عدم آپدیت برنامه‌ها، در تاریخ ۹/۲۰ و ۱۰/۱۰ تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه آپدیت برنامه‌ها نشانگر تخلف واضحی است که شک و شبهه‌برانگیز است، اظهار کرد: برنامه ارائه نتایج بخشی از برنامه شرکت نبود و با پیشنهاد نماینده سازمان ملل در عراق انجام شد.

محمد سالم الغبان، از رهبران ائتلاف الفتح هم امروز یکشنبه اعلام کرد، دادگاه فدرال قصد دارد پس از اینکه امروز شکایت ارائه شده را بررسی کرد، برای پیگیری جزئیات گزارش شرکت آلمانی بررسی نتایج انتخابات از کارشناسان استفاده کند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید