امروز : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

در اولین واکنش به فراخوان الجزایر حماس: برای برگزاری انتخابات آماده‌ایم

یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس با اشاره به اینکه الجزایر همواره از مساله فلسطین حمایت کرده، گفت، حماس از طرح عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر استقبال می‌کند.
در اولین واکنش به فراخوان الجزایر حماس: برای برگزاری انتخابات آماده‌ایم
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۳:۳۹ |
کد خبر : ۱۳۵۸۸ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در تماسی تلفنی با شبکه خبری المیادین اظهار کرد: طرح‌هایی که تبون از آنها سخن می‌گوید، مورد استقبال حماس و گروه‌های فلسطینی قرار گرفتند.

این چهره حماس در ادامه تاکید کرد: ما درخواست هیچ طرفی برای آشتی را رد نمی‌کنیم و این موضعگیری همیشگی ما است.

همچنین ابومرزوق با اشاره به اینکه حماس از حق خود برای مقاومت دست نمی‌کشد، گفت: ما از هر فراخوانی برای اتحاد فلسطینی‌ها استقبال خواهیم کرد.

این عضو دفتر سیاسی حماس افزود: آمریکا در مورد مساله فلسطین عملکرد شفافی ندارد و اگر قصدی برای برگزاری انتخابات وجود داشته باشد، ما آماده حرکت در این مسیر هستیم.

او در ادامه گفت: با مصری‌ها درباره رویکردمان برای خروج از بن‌بست فلسطین گفتگو کردیم و آنها با عباس (رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین) صحبت خواهند کرد و آشتی اساسا متکی به خود فلسطینی‌ها است و میانجی‌ها نیت خوبی دارند.

ابومرزوق ادامه داد: (رژیم) اشغالگر از توافقنامه‌های اسلو خارج شده در حالی تشکیلات خودگردان هنوز به آن پایبند است و امروز مساله فلسطین به جایگاهی غیر قابل رشک رسیده است.

این چهره حماس در پایان گفتگوی تلفنی خود گفت: ما هرگز از حقوقمان دست نخواهیم کشید و امیدواریم که عباس موضعگیری‌های مردمی اتخاذ کند و مردم فلسطین از آنها راضی شوند.

تبون در دیدار با عباس اعلام کرد که ما موافقت او را برای برگزاری کنفرانس گروه‌های فلسطینی داریم.

حماس نیز از این طرح استقبال کرد.

عباس در دیداری که روز دوشنبه با تبون در دفتر او در پایتخت الجزایر داشت، اقدامات رژیم اشغالگر و آخرین تحولات سیاسی فلسطین را شرح داد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید