امروز : چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۲
در دیار با فرستاده ویژه سازمان ملل دبیرکل اتحادیه عرب:

انتخابات راه برون رفت از وضعیت فعلی لیبی است

در دیدار دبیرکل اتحادیه عرب با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی، دو طرف آخرین تحولات لیبی در دوره اخیر را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
انتخابات راه برون رفت از وضعیت فعلی لیبی است
چهارشنبه | ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۰:۰۲ |
کد خبر : ۱۴۰۱۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،‌ به نقل از روسیا الیوم، دوشنبه، احمد ابوالغیظ، دبیرکل اتحادیه عرب با استفانی ویلیامز، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد.

 

یک منبع رسمی در دبیرخانه اتحادیه عرب اعلام کرد که دبیرکل در این دیدار به گزارش فرستاده ویژه سازمان ملل در زمینه تحولات میدانی و سیاسی لیبی از جمله جلسات جاری کمیته مشترک مجلس نمایندگان و شورای عالی دولت، در مسیر قانون اساسی که از روز چهارشنبه در قاهره درحال برگزاری است، گوش داد.

 

در این دیدار همچنین در خصوص تأثیرات احتمالی تحولات در عرصه بین‌المللی به طور کلی و منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا به طور خاص بر پرونده لیبی تبادل نظر شد.

 

این منبع خاطرنشان کرد که در این دیدار، ابوالغیط بر حمایت اتحادیه عرب از تلاش‌های بین‌المللی و از هر تلاشی برای نزدیک‌تر کردن نظرات سیاسی لیبیایی‌ها به یکدیگر تاکید کرد.

 

وی اعلام کرد که نزدیک ‌سازی نظرات سیاسی لیبیایی‌ها با ترسیم فرآیندهای انتخاباتی مطلوب و برگزاری قانونی آن، راه برون رفت از وضعیت حساس کنونی لیبی را به دنبال خواهد داشت.

 

لیبی از زمان به تعویق افتادن انتخابات سراسری که قرار بود در ۲۴ دسامبر برگذار شود، در یک بن بست سیاسی قرار دارد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید