امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۱

تصویب فوریت طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از مخالفت با رسیدگی به طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی بصورت دو فوریت، با رسیدگی به این طرح بصورت یک فوریت موافقت کردند.
تصویب فوریت طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی
پنج شنبه | ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۲۳:۲۴ |
کد خبر : ۱۴۱۶۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه با بررسی طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی به صورت دو فوریت مخالفت کردند.

در جریان رسیدگی به این طرح احمد امیرآبادی به عنوان طراح طرح خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات‌ نمایندگان مجلس در مجامع و شوراها از اواخر تیرماه آغاز می‌شود و برای حدود ۴۵۰ جایگاه نظارتی، ۲۷۷ نماینده باید انتخاب شوند. سال گذشته برای انتخاب ناظران در شورای ملی به صورت متوسط ۳ ماه و برای نهایی شدن نمایندگان در شوراهای استانی ۶ ماه زمان مجلس گرفته شد.

وی افزود: پیشنهاد طراحان طرح این است که به هیئت رئیسه این اجازه داده شود تا در صورت صلاحدید انتخاب نمایندگان در نهادها و مجامع و شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کنند تا وقت کمتری از مجلس گرفته شود.

پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان بررسی طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیئت ها و مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیک به صورت دو فوریت، نمایندگان مجلس با دوفوریت مخالفت کردند و به بررسی آن بصورت یک فوریت رای دادند.

بر این اساس رسیدگی به ماده واحده زیر بصورت یک فوریت به تصویب رسید:

«ماده واحده: یک تبصره به بند یک ماده ۱۲۲ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی الحاق می‌گردد:

تبصره
تبصره: هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌تواند انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها را با دستگاه الکترونیکی انجام دهد.»

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید