امروز : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

فلسطین بابت انتخابات در قدس به سازمان‌های بین‌المللی متوسل شد

نخست وزیر وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین از درخواست این دولت از طرف‌های بین‌المللی برای ورود به موضوع برگزاری انتخابات فلسطین در قدس شرقی خبر داد.
فلسطین بابت انتخابات در قدس به سازمان‌های بین‌المللی متوسل شد
دوشنبه | ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۳:۲۵ |
کد خبر : ۱۲۲۷۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی کابینه در شهر رام‌الله اظهار کرد: پیام‌هایی رسمی برای طرف‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل، اتحادیه اروپا، آمریکا و روسیه ارسال و از آنها خواسته شده در موضوع برگزاری انتخابات فلسطین در قدس شرقی ورود کرده و اسرائیل را ملزم کنند بر اساس توافق‌های امضا شده به فلسطینی‌های ساکن شهر قدس اجازه دهد در انتخابات پارلمانی فلسطین شرکت کنند.

اشتیه گفت: پافشاری همه گروه‌های فلسطینی بر برگزاری انتخابات در قدس فشاری بین‌المللی را علیه اسرائیل ایجاد و آن را مجبور خواهد کرد شرکت فلسطینی‌های قدس در انتخابات را همانگونه که در انتخابات قبلی شرکت داشتند، بپذیرد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه از کاندیداتوری ۳۶ لیست در انتخابات پارلمانی ۲۲ مه آتی که اولین انتخابات پارلمانی فلسطین از سال ۲۰۰۶ محسوب می‌شود، استقبال کرده و آن را نشان‌دهنده تعددگرایی و اشتیاق نسبت به انتخابات در فضای آزادی و دموکراسی دانست.

همچنین او تعهد داد که دولت تمامی امکاناتی را که به حضور لیست‌ها در انتخاباتی در فضای آزاد، شفاف و دموکرات سهولت می‌بخشد، فراهم خواهد کرد.

این مسؤول تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: انتخابات (پارلمانی آتی) روز مهمی در تقویم ملی خواهد بود که مساله فلسطین با آن مصونیت جدیدی به دست خواهد آورد و ما را قادر خواهد ساخت با چالش‌های خارجی مواجه شده و پیامدهای اختلافات داخلی را با این مشارکت در پارلمان پشت سر بگذاریم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید