امروز : یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

ماکرون با رأی عدم اعتماد مواجه است

کابینه امانوئل ماکرون ماه آینده پس از اینکه حزب متبوع او نتوانست اکثریت مطلق را در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه به دست آورد، با رای عدم اعتماد مواجه خواهد شد.
ماکرون با رأی عدم اعتماد مواجه است
سه شنبه | ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۰:۳۵ |
کد خبر : ۱۴۱۶۱ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روسیا الیوم، ائتلاف چپ‌گرای «اتحادیه مردمی نوین زیست‌بوم‌گرا و اجتماعی» فرانسه (NUPES) اعلام کرد که قصد دارد به ائتلاف میانه‌روی «آنسامبل» به ریاست ماکرون رأی عدم اعتماد بدهد.

آنسامبل در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه، ۲۴۶ کرسی به دست آورد، این در حالی است که برآورد اجماع مراکز اصلی رأی‎گیری فرانسه این بود که ائتلاف ماکرون می‌تواند بین ۲۵۵ تا ۲۹۵ کرسی از ۵۷۷ کرسی پارلمان را به دست آورد و این نتیجه حاصله، جزو حتی بدترین پیش‌بینی‌ها نبود.

با وجود اکثریت قدرتمند حزب راست‌میانه رئیس‌جمهور فرانسه، ماکرون با رقابت سفت و سخت از جانب ائتلافی موسوم به «اتحادیه مردمی زیست محیطی و اجتماعی» (NUPES)، گروهی متشکل از چهار حزب اپوزیسیون که علیه ماکرون متحد شده‌اند، مواجه شد.

با پایان مرحله دوم انتخابات پارلمانی فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد، ائتلاف احزاب حامی امانوئل مکرون اکثریت مطلق کرسی‌های این پارلمان را از دست داد و حزب راست‌افراطی مارین لوپن و ائتلاف احزاب چپ به رهبری ژان لوک ملانشن، کرسی‌های بیشتری را نسبت به قبل به دست آوردند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید