امروز : پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۰

پیشتازی وزیر اقتصاد سابق فرانسه بر فیون

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، میزان محبوبیت «امانوئل ماکرون» وزیر سابق میانه‌رو دولت فرانسه برای اولین بار از «فرانسوا فیون» محافظه‌کار برای انتخابات ریاست جمهوری بیشتر شده است.
پیشتازی وزیر اقتصاد سابق فرانسه بر فیون
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ - ۰۰:۰۶ |
کد خبر : ۲۹۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون سابقا وزیر اقتصاد دولت فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری سوسیالیست فرانسه بود اما امسال کناره‌گیری کرد تا جناح سیاسی خودش را ایجاد کرده و به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی فرانسه شرکت کند.

نظرسنجی مجله اکسپرس فرانسه (L'Express) نشان می‌دهد، ماکرون با کسب ۳۵ درصد در میان ۲۵ سیاستمدار سرشناس فرانسه محبوب‌ترین است. پس از او آلن ژوپه، نخست‌وزیر سابق فرانسه با ۳۳ درصد قرار دارد. فرانسوا فیون هم با کسب ۳۱ درصد در جایگاه سوم قرار گرفت.

اواخر ماه نوامبر فیون در رقابت‌های درون حزبی محافظه‌کاران فرانسه توانست آلن ژوپه را شکست دهد و نامزد ریاست جمهوری این حزب شود.

مارین لوپن، رهبر راست‌گرای جبهه ملی فرانسه در جایگاه چهارم قرار گرفت. محبوبیت او با یک درصد افزایش به ۲۷ درصد رسیده است. 

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که فیون و لوپن در انتخابات آتی در ماه آوریل ۲۰۱۷ به ترتیب اول و دوم می‌شوند و باید دور دوم در ماه مه برگزار شود و احتمالا فیون با کسب دو سوم آراء پیروز می‌شود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید