امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲

رئیس جمهور آلمان درباره به قدرت رسیدن «ترامپ» ابراز نگرانی کرد

رئیس جمهور آلمان با غیر قابل پیش بینی خواندن «دونالد ترامپ» درباره احتمال پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ابراز نگرانی کرد.
رئیس جمهور آلمان درباره به قدرت رسیدن «ترامپ» ابراز نگرانی کرد
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۲۱:۱۶ |
کد خبر : ۸۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «یواخیم گواک» رئیس جمهور آلمان از احتمال پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ابراز نگرانی کرد و او را فردی «غیرقابل پیش‌بینی» توصیف کرد.

رئیس جمهور آلمان گفت: نمی توانیم این را بگوییم که می توانیم انتظار دونالد ترامپ را به عنوان رئیس جمهور داشته باشیم و این اتفاق برای من مانند بسیاری از افراد دیگر چه در آمریکا و چه در اینجا، مسئله‌ساز است. غیر قابل پیش‌بینی بودن ترامپ مایه نگرانی است. من با تماشای آنچه که در واشنگتن می گذرد، نگران می شوم.

پیشتر وزیر خارجه آلمان نیز هشدار داده بود: رهبری دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نه تنها برای آمریکا خطرناک است بلکه برای اروپا و باقی جهان می‌تواند خطرساز باشد.

«فرانک والتر اشتاین مایر» در گفتگو با رویترز، گفته بود درباره سیاست‌های دونالد ترامپ نگران است، وی وعده می‌دهد که آمریکا را بار دیگر قدرتمند کرده و تعهدات واشنگتن را در خارج از کشور کاهش دهد.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید