امروز : چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹

«ویکی لیکس» بیش از ۸ هزار رایانامه حزب دموکرات را منتشر کرد

سایت افشاگر ویکی لیکس تنها یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شماری از رایانامه های کمیته ملی حزب دموکرات این کشور را منتشر کرد.
«ویکی لیکس» بیش از ۸ هزار رایانامه حزب دموکرات را منتشر کرد
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۵:۱۰ |
کد خبر : ۹۲ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات؛ به نقل از اسپوتنیک، سایت افشاگر «ویکی لیکس» امروز دوشنبه در حالی که تنها یک روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا فاصله است، به انتشار ۸ هزار و ۲۶۳ رایانامه متعلق به اعضای کمیته ملی حزب دموکرات این کشور مبادرت ورزید.

البته این نخستین باری نیست که ویکی لیکس دست به چنین اقدامی می زند و پیشتر در تاریخ ۲۲ جولای سال میلادی جاری نیز، تعداد ۱۹ هزار و ۲۵۲ رایانامه و ۸۰۳۴ فایل پیوست را که به چهره های سرشناس حزب دموکرات تعلق داشت، منتشر کرد.

از جمله مسائلی که در لابلای اسناد منتشر شده فاش شد، می توان به تعمد حزب دموکرات در به حاشیه راندن «برنی سندرز» به نفع «هیلاری کلینتون» در دور مقدماتی انتخابات ۲۰۱۶ اشاره کرد.

گفتنی است که ستاد انتخاباتی کلینتون، اسناد ویکی لیکس را تقلبی خوانده و مدعی شد که انتشار آنها نتیجه توطئه روس ها با هدف کمک به ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رقیب جمهوریخواه است – ادعایی که از سوی دولت مسکو رد می شود.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید