امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱
اختصاصی /

شلیک پدافندی که مرکز شهر را بهم ریخت

با آغاز شلیک هوایی به سمت شی ناشناس در محدوده پرواز ممنوع شهر تهران، مردم از ساختمان ها بیرون آمده و چشم به آسمان دوختند و همگی با دست شی ء ناشناس را در آسمان نشان می دادند.
شلیک پدافندی که مرکز شهر را بهم ریخت
دوشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۰ |
کد خبر : ۳۸۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خبرنگار:قاسم قاضی پور- امروز عصر عقربه های ساعت ساعت 5 را نشان می داد که شلیک چند گلوله ضد هوایی مردم را به وسط خیابان کشاند و شاهد بارش گلوله به سمت شی ء ناشناس در آسمان شهر تهران بودند.

دیگه همه با انگشت شی ناشناس را که هراز گاهی با انعکاس نور خورشید به خودش خودنمایی می کرد را نشان می دادند و با موبایل های خود شی ء ناشناس را در حدود 500 تا یک کیلومتر بالاتر نشان می دادند.

هر چه ضد هوایی به سمت شی ناشناس زدند، زدند ولی شی ناشناس که شبیه هیچ پرنده نظامی و غیر نظامی نبود ولی هنوز در آسمان خود نمایی می کرد، نه بالا پایین می رفت و نه تکونی می خورد، طی نیم ساعتی که مردم در آسمان نشانش می دادند انگار با جریان باد از سمت شرق خیابان ولیعصر از بالای محدوده فردوسی به سمت غرب خیابان ولیعصر در حدود ساعت 17:30 دقیقه به حوالی پاستور رسید ولی خبری از سقوط و یا بلند شدن دود از این شی ء ناشناس مجهول نام و هویه نبود.

خبرها دست به دست چرخید و چرخید تا رسانه ها نیز سریعا خبرش را مخابره کردند. و نوشتند «شلیک چند گلوله ضد هوایی به شی ناشناسی در آسمان تهران».

محدوده خیابان ولیعصر از این که هر روز می بینیم شلوغتر و شلوغتر شد مادر ها آسمان را به بچه هایشان نشان می دادند وبرخی مسافران مترو بی خبر از همه جا وقتی از تونل مترو خارج و به بیرون می آمدند هاج و واج به آسمان خیره می شدند که چه شده است و با تعجب به آسمان می نگریستند. یکی نام پهپاد را می داد، یکی از حمله هوایی خبر می داد و چه کارشناسایی و تفسیرهایی پشت این قضیه بود که یکی روشن شدن موضوع را نیز به برنامه 90 امشب فردوسی پور حواله می کرد.

در این بین حضور صدای آژیر کشان  آمبولانس ها، ماشین های آتش نشانی و موتور سواران پلیس 110 بیشتر بر شلوغی مرکز شهر افزود و از اعلان آماده باش بودن این نیروها خبر می داد.

اما معاون عملیات پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: یک فروند هلی‌شات بدون سرنشین وارد منطقه پرواز ممنوع شد که پدافند هوایی طبق معمول وظیفه خود را اجام داد و اقدام لازم انجام شد.

 امیر الهامی در گفت‌وگوی تلفنی با یکی از بخش های خبری شبکه خبر در مورد تیراندازی به یک پهپاد در محدوده منطقه پرواز ممنوع در تهران گفت: این تیراندایز موضوعع نگران‌کننده ای نیست و به مردم اطمینان خاطر می‌دهم که صدای شنیده شده صدای هوشیاری و آمادگی و امنیت کامل است.

معاون عملیات پدافند هوایی خاتم‌الانبیا افزود: یک فروند هلی‌شات بدون سرنشین وارد منطقه پرواز ممنوع شد که پدافند هوایی طبق معمول وظیفه خود را اجام داد و اقدام لازم انجام شد.

او گفت: بعد از رگبار این پرنده بلافاصله از محدوده دور شد و چون لازم است امنیت مناطق مسکونی لحاظ شود و با توجه به خروج آن پرنده از منطقه پرواز ممنوع همکاران من از ادامه تیراندازی دست کشیدند.

امیرالهامی با بیان اینکه تیراندازی خاتمه پیدا کرده و مورد نگران کننده‌ای وجود ندارد گفت:  آنچه رویت کردیم تهدید خاصی به حساب نمی‌آمد  و آنچه مردم شنیدند اطمینان‌‌خاطر آنها در این مورد است که فرزندانشان در پدافند هوایی کاملا هوشیار هستند. 

اما آنچیزی که توسط مردم در سطح شهر دیده شد متفاوت با اظهارات این مقام مسئول است.

فروند هلی شات، معمولا تا این ارتفاع از سطح زمین قرار نمی گیرد، معمولا هلی شات را برای مصارف تصویر برداری مورد استفاده قرار می دهند، یا بر روی بالگرد نصب می شود و یا بروی وسیله های کنترل دار قابل پرواز که حداقل این وسیله ها شبیله پالگرد و یا کوادکوپتر است ولی چیزی که در آسمان تهران مشاهده شد اصلا شبیه پرنده نبوده است.

همچنید وی گفته مورد اصابت قرار گرفته است ولی آنچیزی که در آسمان تهران بعداز قطع شلیک ضد هوایی بود این بود که این شی ء سقوط نکرده و همچنان در آسمان تهران توسط مردم مشاهده شده است.

و اگر مورد اصابت قرارگرفته است چگونه از محدوده دور شده است و چطور سقوط نکرده؟! همه این ها سوالاتی است که در ذهن نقش می بندد.

 

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید