امروز : پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۳

اصولگرایانی که از روحانی حمایت می‌کنند

«اصول‌گرایان تصمیم گرفته‌اند در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده با تمام قوا وارد رقابت با حسن روحانی شوند. اصولگرایان بر این باور هستند که می‌توانند روحانی را به اولین رییس‌جمهوری چهار ساله ایران تبدیل کنند. در این میان اما روحانی حامیانی نیز در میان اصول‌گرایان دارد.»
اصولگرایانی که از روحانی حمایت می‌کنند
سه شنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۷:۵۶ |
کد خبر : ۴۶۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از نامه‌نیوز نوشت: «اولین گروه حامیان روحانی اختصاص به روحانیون تهران‌نشین دارد. کسانی که در سال‌های نه چندان دور با روحانی دور یک میز می‌نشستند و در مورد مسائل کشور و بستن لیست‌های انتخاباتی برای انتخابات‌های مختلف گفت‌وگو می‌کردند. بخش مهمی از جامعه روحانیت مبارز تهران امروز از حامیان جدی حسن روحانی هستند. کسانی که بر این باورند دولت روحانی موفق بوده است و باید مسیر خود را ادامه دهد. از این جمع می‌توان به آیت‌الله امامی کاشانی، مصطفی پورمحمدی، سیدمهدی طباطبایی و سیدرضا اکرمی اشاره کرد. این روحانیون در این سه سال از حامیان جدی برنامه‌های روحانی به ویژه در برجام و دوران پسابرجام بوده‌اند.

دومین گروه روحانیون مقیم قم هستند. اعضای جامعه مدرسین این روزها به شدت در حمایت از روحانی دچار دو دستگی شده‌اند. در این نهاد مذهبی مهم شهر قم برخی روحانیون مانند آیت‌الله یزدی به عنوان رییس جامعه مدرسین و آیت‌الله مصباح یزدی از مخالفین جدی حسن روحانی هستند اما از سوی دیگر مراجع تقلید و برخی از اعضای مهم جامعه مدرسین مانند آیت‌الله غروی از حامیان حسن روحانی هستند. آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید ساکن قم در دیدار با حسن روحانی می‌گوید: «شما رییس‌جمهور خوبی هستید.»

آیت‌الله غروی از اساتید حوزه علمیه و از اعضای جامعه مدرسین نیز معتقد است که گزینه اصولگریان در سال ۹۶ کسی نیست جز آقای روحانی.

در کنار روحانیون اصولگرا بخشی از مکلاهای این جریان نیز از حامیان جدی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده هستند. این جریان که توسط علی لاریجانی هدایت می‌شود در انتخابات مجلس دهم در کنار اصلاح‌طلبان قرار گرفتند و فهرست امید را تشکیل دادند.

این جریان در ماجرای برجام به ویژه در مجلس نهم از جدی‌ترین حامیان دولت بودند و تلاش کردند با کم‌ترین هزینه توافق هسته‌ای را در مجلس گذشته تصویب کنند. آنها دل‌آرام‌های مجلس نهم در برابر دلواپسان برجام بودند. آنها هم به دلیل اختلاف‌های جدی که با جریان رادیکال اصول‌گرا یعنی جبهه پایداری و بخشی از جریان اصول‌گرایی که ریاست آنها را حداد به عهده دارد، روحانی را نامزد مطلوب خود در انتخابات آینده می‌دانند.

بدین ترتیب می‌توان گفت بر خلاف انتخابات گذشته که روحانی حامیان اصول‌گرا نداشت یا اگر هم داشت تعداد آنها انگشت‌شمار بود، در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده حامیان جدی از دوستان سابق خود دارد.»

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید