امروز : پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸
اختصاصی / رئیس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی در مجلس شواری اسلامی:

تخلف شهرداری تهران در ارائه تسهیلات قانونی بافت های فرسوده به بلندمرتبه سازی

محمود صادقی گفت: شنیده شده شهرداری تهران در ارائه تسیهلات قانونی به مالکان بافت های فرسوده اقدامات متقلبانه داشته است.
تخلف شهرداری تهران در ارائه تسهیلات قانونی بافت های فرسوده به بلندمرتبه سازی
دوشنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۷ |
کد خبر : ۵۹۰ |
سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات اظهار داشت: مصوباتی برای ارائه تسهیلات به مالکان بافت های فرسوده داشته ایم، که الزماتی برای وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری در آن تکلیف شده است، که متاسفانه در این مورد شهرداری های سراسر کشور و به خصوص شهرداری تهران به آن عمل نکرده اند.

صادفی اضافه کرد: شنیده شده است که شهرداری تهران از امتیازات قانونی که در ارائه تسهیلات و صدور مجوزهای رایگان قانونی برای مالکان بافت های فرسوده در نظر گرفته شده استف را خارج از بافت های فرسوده و حتی برای بلند مرتبه سازی استفاده و در این مورد تقلب کرده است که برای روشن شدن این موضوع قرار است در بحث تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رسیدگی شود.

نمایند مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ساخت طرح هایی که توجیه فنی در شهر تهران ندارد انتقاد کرد و گفت: اگر هزینه های زیادی که بابت ساختن پل و دیگر طرح هایی که هیچ گونه ثمری و حتی توجیه فنی در شهر تهران ندارد را صرف تقویت بافت های فرسوده شهری می کردیم به مراتب بهتر بود و می توانست در کاهش بحران در این محدوده ها موثرتر باشد.

صادقی با انتقاد از روند توسعه شهری در تهران و شهرهای بزرگ کشور و قائل نشدن جایگاهی برای زندگی شهروندان گفت: با این رویه ای  که در توسعه  شهرها در کشور داریم متاسفانه  رفته، رفته دیگر شهرها دیگر جایی برای زندگی شهروندان نیست و شهری ساخته ایم که اهمیت ماشین و رفت و آمد آن بیشتر از انسان ها است.

وی ادامه داد: توسعه شهری در ایران نقطه مقابل توسعه شهری در کشورهای دیگر دنیا است، گرایش امروز دنیا و کشورهای توسعه یافته صنعتی به دنبال ساخت شهرهای انسان محور هستند شهرهایی که خدمت انسان باشد و در واقع شهری که انسان اصل و محور آن است ولی متاسفانه شهر تهران تبدیل به شهری که شده که ماشین اصل است و شهروندان تهرانی قربانیان آن هستند.

وی اضافه کرد: اگر تسهیلاتی که برای احیای و نوسازی و بهسازی در بافت های فرسوده شهری در قانون پیش بینی شده است درست استفاده شود خیلی از مشکلاتی که در کشور با آن روبرو هستیم  به راحتی قابل حل خواهد بود.

صادقی با اعلام اینکه طرحی برای تقویت بافت های فرسوده و بناهای تاریخی در مجلس آماده شده است تصریح کرد: امروز نمایندگان مجلس طرحی را  امضاء کردند که بر اساسا آن باید توجه بیشتری به حفظ بناهای تاریخی و بافت های فرسوده شهری شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: این طرح کارشناسی و مفیدی است که با همکاری کارشناسان میراث فرهنگی تهیه شده است و به زودی به هیات رئیسه برای طرح در کمیسیون ها و تصویب ارائه خواهد شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید