امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۹

زنان منتخب در شورای شهرهای استان بوشهر

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: بوشهر و گناوه تنها شهرستان‌های استان هستند که در همه شهرهای آن بانوان منتخب شورا حضور دارند.
زنان منتخب در شورای شهرهای استان بوشهر
شنبه | ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۲:۵۳ |
کد خبر : ۱۲۸۸۳ |
اجتماعی
 

به گزارش پایگاه خیری، تحلیلی باز انتخابات، خسرو دهقانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با قدردانی از حضور باشکوه مردم در شهرها و روستاهای استان بوشهر در انتخابات اظهار کرد: مردم همیشه در صحنه در شهرها و روستاها با حضور با شکوه خود برگ زرین دیگری بر افتخارات خود افزودند.

وی به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت و با بیان اینکه ۹ درصد منتخبین شوراهای شهر و ۵ درصد شوراهای روستایی زن هستند افزود: در انتخابات ۲۸ خرداد در مجموع ۴۲۶ شورای شهر و روستا در استان بوشهر با هزار و ۴۶۰ عضو اصلی تشکیل شد که از این تعداد هزار و ۳۸۰ عضو منتخب، مرد و ۸۰ عضو زن هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اینکه از اعضای انتخاب شده ۹۴.۵۲ درصد مرد و ۵.۴۸ درصد زن هستند تصریح کرد: از مجموع ۲۱۰ کرسی شورای شهر ۱۹۱ نفر معادل ۹۱ درصد مرد و تعداد اعضای منتخب زن در شوراهای شهر نیز ۱۹ نفر معادل ۹ درصد است که نسبت به دوره قبل ۲ نفر اضافه شده است.

دهقانی با بیان اینکه در شوراهای شهر شهرستان‌های دشتی، دیر، عسلویه و دیلم هیچ‌ یک از زنان به شورای شهر راه نیافتند به جنسیت اعضای منتخب با توجه به نسبت کرسی‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: بوشهر و گناوه تنها شهرستان‌ها هستند که در همه شهرهای آن بانوان منتخب شورا حضور دارند و شهر جدید عالیشهر تنها شهر استان بوشهر است که اکثریت اعضای منتخب آن را زنان تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه‌ مجموع ۲۴ کرسی شورا در ۴ شهر شهرستان بوشهر ۴۱.۶۷ درصد کرسی‌ها را زنان تشکیل داده‌اند اظهار داشت: پس از شهرستان بوشهر، گناوه ۲۵ درصد، تنگستان ۶.۶۷ درصد، دشتستان ۶.۳۸ درصد و شهرستان جم ۵ درصد کرسی شورای شهر را زنان تشکیل می‌دهند.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر به  تحصیلات منتخبین شورای شهر و روستا استان پرداخت و بیان کرد: ۸ درصد منتخبین شورای شهر دیپلم، ۲۳ درصد کاردانی، ۵۶ درصد کارشناسی، ۲۰ درصد کارشناسی ارشد و ۳ عضو شورای شهر استان بوشهر مدرک دکتری دارند.

دهقانی به مدارک تحصیلی اعضای شورای اسلامی روستاهای استان بوشهر پرداخت و اضافه کرد: ۲۳ درصد منتخبین شورای روستا دارای مدرک دیپلم، ۱۱ درصد کاردانی، ۲۱ درصد کارشناسی و ۲ عضو شورای روستایی استان دارای مدرک دکتری هستند.

وی از تشکیل ۴۰ شورای شهر و ۳۸۶ شورای روستا در استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: از ۴۰ شورای شهر ۳۶ شورا ۵ نفره، ۳ شورا ۷ نفره و یک شورا ۹ نفره است و در شوراهای روستایی استان بوشهر در مجموع ۴۶ شورای ۵ نفره و ۳۴۰ شورای ۳ نفره تشکیل شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید