امروز : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸

پلاسخارت: آیت‌الله سیستانی بر اهمیت رای دادن آزادانه در انتخابات تاکید کرد

نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در گزارش خود در شورای امنیت سازمان ملل کاهش بسیار زیاد خشونت در عراق را موجب دلگرمی دانست.
پلاسخارت: آیت‌الله سیستانی بر اهمیت رای دادن آزادانه در انتخابات تاکید کرد
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۲۳ |
کد خبر : ۱۱۴۵۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از میدل ایست نیوز، «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق امروز سه‌شنبه در جلسه توجیهی خود در شورای امنیت سازمان ملل درباره آخرین تحولات عراق گزارشی ارائه کرد.

وی گفت: وضعیت اقتصادی عراق نگران کننده است و ما منتظر اجرای برنامه اصلاحاتی از طریق توافق بین دولت و پارلمان و طرف‌های سیاسی هستیم.

پلاسخارت ضمن استقبال از کاهش حملات به هیئت‌های دیپلماتیک در عراق به کاهش بسیار زیاد سطح خشونت در عراق اشاره کرد و آن را موجب دلگرمی دانست.

نماینده ویژه سازمان ملل در عراق تاکید کرد که «آیت‌الله سیستانی»، مرجعیت عالی دینی عراق بر اهمیت رای دادن آزادانه و بدون هیچ فشار تاکید کرده است.

وی سهمیه بندی و جانبداری (طرفداری) در عراق را مانع از پیشرفت دانست و گفت که این پرونده باید به سرعت بررسی شده تا آرزوها و آرمان‌های ملت عراق محقق شود.

وی درباره توافق بغداد و اربیل در خصوص شهر سنجار اشاره کرد که توافق سنجار بازسازی و بهبود ارائه خدمات عمومی در شهر را تسریع می‌بخشد.

پلاسخارت درباره مذاکرات بین بغداد و اربیل نیز برخی مسائل مربوط به قانون اساسی را مانع عنوان کرد و گفت که این مسائل به تلاش‌ها برای حل و فصل مسائل مورد مناقشه آسیب می‌زنند.

پلاسخارت تداوم همبستگی با ملت عراق را خواستار شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید