امروز : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳

نخست وزیر مالزی: انتخابات سراسری بعد از کرونا برگزار می شود

نخست وزیر مالزی امروز (شنبه) اعلام کرد، کشورش زمانی که همه گیری کروناویروس جدید به پایان برسد یک انتخابات سراسری برگزار خواهد کرد.
نخست وزیر مالزی: انتخابات سراسری بعد از کرونا برگزار می شود
شنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۱:۰۷ |
کد خبر : ۱۱۴۷۵ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، محی الدین یاسین، نخست وزیر مالزی این اظهار نظر را بعد از کسب حمایت پارلمان از بودجه ارائه شده از سوی دولتش مطرح کرد.

پارلمان مالزی روز پنجشنبه لایحه مربوط به بودجه این کشور را که حاوی بزرگترین بودجه درخواست شده تا کنون بود، با رای گیری شفاهی تصویب کرد.  این اتفاق در پی چند هفته تهدیدهای مخالفان و برخی از همپیمانان محی الدین برای از مسیر خارج کردن برنامه بودجه ای دولت برای سال ۲۰۲۱ که می توانست به یک بحران منتهی شود افتاد.

محی الدین در یک سخنرانی خطاب به نشست عمومی سالانه حزبش موسوم به برساتو که به صورت مجازی برگزار شد گفت: اگر خدا بخواهد زمانی که کووید ۱۹ تمام شود ما یک انتخابات سراسری برگزار خواهیم کرد.

او اظهار کرد: ما حکم را به مردم برخواهیم گرداند و می گذاریم آنها تصمیم بگیرند که چه دولتی می خواهند.

دولت محی الدین یاسین که هشت ماه است مشغول به کار است،  اکثریتش با دو کرسی را در پارلمان حفظ کرده و توانسته جلوی به چالش کشیدن رهبری از سوی انور ابراهیم رهبر مخالفان را دفع کرده و مخالفتهای فزاینده در داخل بزرگترین بلوک در ائتلافش (UMNO) را مهار کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید