امروز : پنج شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

نصیری: انتخابات فدراسیون هندبال سریعا برگزار شود

خسرو نصیری گفت: باید انتخابات فدراسیون هندبال خیلی روشن و طبق قوانین و مقررات انجام شود، باید انتخابات با حضور افرادی که به موقع ثبت نام کردن و شرایط را همانند لیسانس، بازنشسته و دوشغله نبودن را دارا هستند در فضای سالم برگزار شود. خارج از این اتفاقات اگر صورت بگیرد به شایعات دامن زده می شود.
نصیری: انتخابات فدراسیون هندبال سریعا برگزار شود
شنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۶ |
کد خبر : ۴۸۰ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خسرو نصیری در مورد وضعیت فعلی هندبال اظهار کرد: در حال حاضر هندبال از لحاظ مالی، مدیریتی، جایگاه مقام و رتبه در آسیا و برگزاری مسابقات لیگ اصلا وضعیت خوبی ندارد. روشن نشدن وضعیت آن هم به این قضیه دامن زده است و هرچه دیرتر انتخابات برگزار شود این وضعیت ادامه خواهد داشت. بالاخره فدراسیون در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

او در مورد فرصت‌ها و تهدیداهای موجود در فدراسیون هندبال گفت: بهترین فرصتی که در این فدراسیون وجود دارد، حضور بازیکنان جوان، خوب و باتجربه و حتی مربیان خوب در این رشته است. بزرگ‌ترین تهدیدها در این فدراسیون بلاتکلیفی و نبود بودجه و برنامه‌ریزی است. البته مقداری هم اختلافات درونی وجود دارد که باید این مشکلات رفع شود.

این کارشناس هندبال راه‌های برون رفت از این مشکلات را این گونه عنوان کرد: اول این که باید رییس فدراسیون به صورت عادلانه و قانونی و با یک روند طبیعی و به دور از اعمال نفوذها انتخاب شود. بعد از آن نیز رییس باید برنامه کوتاه مدت فوری و برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت را با مشورت کارشناسان و پیشکسوتان طرح‌ریزی کند. هم‌چنین پیدا کردن اسپانسر نیز در این برهه کار سختی است، چون هندبال از لحاظ مقام و کار اجرایی در وضعیت خوبی نیست و بنابراین مورد استقبال اسپانسرها قرار نمی‌گیرند.

او در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتدای امر باید وزارت‌خانه با کمکش وضعیت مالی فدراسیون را تقویت کند تا یک تیم خوب تشکیل شود و نتیجه خوبی به‌دست آورد تا بعد از آن اسپانسر به این رشته روی آورد. هندبال یک مدیریت با تجربه می‌خواهد تا این اوضاع را سروسامان دهد و از این بحران بیرون بیاید. شرط لازم آن نیز این است که یک کارگروهی انجام شود و کارشناسان و پیشکسوتان یک برنامه‌ریزی انجام دهند تا هندبال از این مشکلات بیرون بیاید.

نصیری با طرح سوال که چرا وزارت ورزش در برگزاری انتخابات فدراسیون هندبال تعلل می‌کند؟ ادامه داد: وزارت ورزش باید در اولین قدم به حالت اورژانسی انتخابات این فدراسیون را برگزار کند. من نمی‌دانم و واقعا علامت سوال بزرگی برای خانواده هندبال است که چرا وزارت ورزش انتخابات این فدراسیون را کش می‌دهد؟ وقتی یک فدراسیون بلاتکلیف است، مشکلات آن تصاعدی بیش‌تر می‌شود، بنابراین باید هرچه سریع‌تر این انتخابات برگزار شود. وقتی هم که این قضیه طول می‌کشد، برای خانواده هندبال این سوال پیش می‌آید که چرا؟ نکند می‌خواهند کارهایی بکنند؟ وظیفه وزارت ورزش برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات است و مطمئنم که فرد کاربلدی چون داورزنی این‌کار را انجام خواهد داد.

او در ادامه در مورد حمایت وزارت ورزش در این‌باره گفت: در دومین گام وزارت‌خانه باید مقداری بودجه را به خاطر حالت اضطراری در نظر بگیرند تا این بلاتکلیفی و فشاری که به روی فدراسیون است برطرف شود.

وی گفت: باید به همه کاندیداها احترام گذاشت چون هرکسی که کاندیدا شده نیت خیر داشته و قصد دارد که کار مثبتی در این راه صورت دهد. مسلما در این برهه قبولی ریاست فدراسیون از طرف هرکسی که باشد کار سختی است. البته گذشته از این که شاید در میان کاندیداها برخی باشند که از روی بی‌تجربگی ثبت نام کرده باشند، اما بیش‌تر کاندیداها تجربه زیادی دارند و می‌دانند خطرات زیادی در این راه وجود دارد. باید خانواده هندبال از جان مایه بگذارند تا این مشکلات رفع شود. من نمی‌دانم شاید همین طول دادن و رفت‌و برگشت‌ها و اعمال نفوذها سبب می‌شود که این شایعات ایجاد شود.

نصیری در پایان خاطرنشان کرد: باید انتخابات خیلی روشن و طبق قوانین و مقررات انتخابات انجام شود، باید افرادی که به موقع ثبت نام کردن و شرایط را همانند لیسانس، بازنشسته نبودن و دوشغله نبودن را دارا هستند در فضای سالم رقابت کنند. خارج از این اتفاقات اگر صورت بگیرد به شایعات دامن می‌زند. وظیفه وزارت ورزش این است و من از داورزنی خواهشم این است که طبق قوانین و مقررات عمل شود تا این مشکلات پیش نیاید.

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید